کد خبر : 20073 چهارشنبه 06 آبان 1394 - 12:55:48
هفتمین-همایش-ملی-ریاضی-در-تبریز-آغاز-به-کار-کرد

هفتمین همایش ملی ریاضی در تبریز آغاز به کار کرد

سیناپرس: هفتمین همایش ملی ریاضی روز چهارشنبه در محل دانشگاه پیام نور تبریز آغاز به کار کرد.

 دبیر علمی همایش در مراسم آغاز بکار این گردهمایی گفت: 300 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد 110 مقاله و 70 پوستر برای ارایه در همایش پذیرفته شده اند. محمد چایچی محورهای این همایش را آنالیز، جبر، هندسه و توپولوژی، ترکیبات و نظریه گراف، معادلات دیفرانسل و سیستم های دینامیک، آنالیز عددی، تحقیق در عملیات و نظریه کنترل، آموزش ریاضی، تاریخ ریاضی، آمار و نظریه احتمال و علوم کامپیوتر برشمرد.

وی با اشاره به تحولات آموزش ریاضی در دو دهه اخیر، ادامه داد: انجمن ریاضی ایران و وزارت علوم پیشنهاداتی در خصوص تغییر سیستم آموزش ریاضی در کشور ارایه داده اند که تا کنون چندان موفق نبوده و همچنان شاهد کاهش آماری فارغ التحصیلان رشته های ریاضی در کشور هستیم.
چایچی افزود: ضروری است در کنار برگزاری همایش و ارایه مقالات، نیم نگاهی به معضلات رشته ریاضی شود. رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: برگزاری همایش ها، کارگاه های آموزشی، جلسات هم اندیشی، سخنرانی ها و ارایه پوسترها فرصت مغتنمی است تا اساتید و بزرگان یک علم ایده های خود را به اشتراک بگذارند.
مجید واحدی ادامه داد: دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با 31 مرکز به عنوان یکی از دانشگاه های فعال و پویای کشور فعالیت می کند.
وی اظهار کرد: 35 هزار دانشجو در 120 رشته کارشناسی و 50 رشته تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه تحصیل می کنند.
هفتمین همایش ملی ریاضی ششم و هفتم آبان ماه جاری در دانشگاه پیام نور تبریز در حال برگزاری است. ششمین همایش ملی ریاضی سال گذشته در اصفهان برگزار شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]