کد خبر : 1957 یکشنبه 26 بهمن 1393 - 00:20:46
وسیله‌ای-برقی-حاوی-مرگبارترین-ماده-شیمیایی

وسیله‌ای برقی حاوی مرگبارترین ماده شیمیایی

یکی از وسایل الکتریکی که افراد برای استعمال سیگار از آن استفاده می‌کنند می‌تواند به شدت بر سلامت آنها به جهات مختلف اثرات منفی و مرگبار بگذارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،بر اساس جدیدترین پژوهش‌های صورت گرفته توسط محققان دانشگاه جان هاپکیز استفاده از سیگار الکتریکی به جای سیگار سنتی نمی‌تواند به هیچ وجه یک راهکار برای ترک سیگار باشد. 

گفتنی است، کارشناسان در جدیدترین مطالعات خود دریافته‌اند که مواد شیمیایی سمی موجود در این دستگاه خود می‌تواند باعث آسیب شدید به ریه‌ها و تضعیف سیستم ایمنی بدن شود.

 بررسی ها نشان می‌دهند، تضعیف سیستم‌ ایمنی بدن به خاطر استعمال سیگار الکتریکی بر روی موش‌های آزمایشگاهی به حدی بود که برخی از آنها در اثر عفونت‌های باکتریایی و ویروسی ضعیف مرده‌اند. 

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند بخار و دود ناشی از استعمال با این وسیله می‌تواند سبب ایجاد رادیکال‌های آزاد در مولکول‌های بدن و در نتیجه آسیب به غشاء، DNA و سلول بدن و ابتلای شخص به انواع بیماری‌ها شود. 

در حال حاضر مصرف سیگار الکتریکی در کشورهایی مانند ایالات متحده بسیار شدت یافته و بر اساس آمارها تنها در سال 2013 بیش از 250 هزار نوجوان آمریکایی از این وسیله استفاده کرده‌اند با این تصور اشتباه که میزان خطر این وسیله کمتر از سیگار سنتی است. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]