کد خبر : 19545 یکشنبه 03 آبان 1394 - 02:12:33
قابل-توجه-خانم‌ها،-به-این-دلایل-هرگز-در-محل-کار-عصبانی-نشوید

قابل توجه خانم‌ها، به این دلایل هرگز در محل کار عصبانی نشوید

عصبانی شدن، پرخاشگری و دعوا می‌تواند به دلایلی خاص در زنان اثر بسیار بدتری به نسبت آقایان ایجاد کند.
 بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه ‌آریزونای ایالات متحده عصبانیت زنان در محل کار می‌تواند اثر منفی بسیار شدیدی بر تخریب شخصیت آن ها و ‌اطرافیانشان به نسبت آقایان بگذارد.
 
گفتنی است، بر اساس توصیه‌های متخصصان علوم روانشناسی عصبانیت، پرخاشگری و حتی برخوردهای فیزیکی چه در محل کار و یا محل سکونت می‌تواند نشان دهنده مشکلات روانی نهفته افراد باشد و عدم کنترل این احساسات می‌تواند پیامدهای بسیار خطرناکی برای افراد داشته باشد.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از نیمی از جرائم مختلف در دنیا به خاطر عدم کنترل احساسات توسط افراد به وجود می‌آید.
 
کارشناسان به ویژه هشدار می‌دهند، چنانچه عاملی باعث ایجاد خشم در بانوان به ویژه در محل کار شود و باعث بروز پرخاشگری و عیان کردن عصبانیت آن‌ها شود، می‌تواند اثر بسیار منفی بر اطرافیان بگذارد و حتی با وجود ‌محق بودن زن در ‌بروز عصبانیت اطرافیان فرد یا افراد خاصی را ‌محق نشان خواهند داد.
 
کارشناسان بر این اساس به بانوان هشدار اکید می‌دهند به ویژه در محل کار سعی کنند، همیشه با آرامش با همکاران خود صحبت کنند و سعی کنند با استفاده از تکنیک های آرام‌سازی و کنترل خشم برخورد منطقی و آرام با همکاران خود داشته باشند و به ویژه از بالا بردن صدای خود و برافروختگی صورت اجتناب کنند.
 
بر اساس این تحقیق خشمگین بودن مردان باعث تحت تأثیرقرار گرفتن اطرافیان و از بین رفتن موضوع دفاعی آن‌ها بر عکس خشمگین شدن زنان باعث جبهه‌گیری منفی اطرافیان شده است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران،کارشناسان هشدار می‌دهند، خشونت و پرخاشگری علاوه بر ایجاد مشکلات مغزی، بروز سرطان، سکته قلبی و بالا رفتن فشارخون می‌تواند باعث ایجاد افسردگی، پیری زودرس و انزوا ‌در افراد شود.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]