کد خبر : 18111 پنج شنبه 16 مهر 1394 - 03:50:46
باید-بمب-هسته‌ای-روی-مریخ-منفجر-کنیم!

ایلان ماسک:

باید بمب هسته‌ای روی مریخ منفجر کنیم!

ایلان ماسک، کارآفرین مشهور و مالک شرکت فضایی اسپیس ایکس و خودروسازی تسلا که از مردان پیشرو در دنیای فناوری به حساب می‌آید .

ایلان ماسک، کارآفرین مشهور و مالک شرکت فضایی اسپیس ایکس و خودروسازی تسلا که از مردان پیشرو در دنیای فناوری به حساب می‌آید ، چند هفته پیش در برنامه تلویزیونی مشهور «آخر شب با استیون کولبرت» از ایده خود برای انجام انفجارهای هسته‌ای روی مریخ به منظور مسکونی کردن آن سخن گفت.

ماسک هدف از این کار را میانبری برای ایجاد تغییرات اقلیمی سریع در مریخ عنوان کرده تا با افزایش دما در نتیجه این انفجارها در جو این سیاره، یخ های دی اکسیدکربن در نواحی قطبی این سیاره ذوب شوند و با افزایش حجم دی اکسیدکربن در جو آن به عنوان گازی گلخانه ای، در مدت کوتاهی میانگین دمای این سیاره بالاتر برود.

به گزارش جام جم آنلاین؛ماسک به تازگی در توضیحات بیشتری درباره ایده اش گفته است می خواهد در آسمان دو قطب مریخ، هر چند ثانیه یک بمب اتمی منفجر کند. ایلان ماسک می گوید در شرکت اسپیس ایکس مشغول ساخت و طراحی فضاپیمایی برای سفر به مریخ و فراهم کردن زمینه ای به منظور مسکونی کردن آن است؛ حتی اگر انجام این کار از طریق انفجارهای هسته ای در آن سیاره میسر شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]