کد خبر : 1723 سه شنبه 21 بهمن 1393 - 13:39:43
-تحول-اقتصادی-کشور-نوآوری-در-مدیریت-است

تحول اقتصادی کشور نوآوری در مدیریت است

سیناپرس:

معاون علمی و فناوی رییس جمهوری،جسارت، خلاقیت و استفاده خلاقانه از امکانات موجود را برای شرایط امروز کشور را درس آموز عنوان کرد و گفت: باید از این نوع نگاه توسط رزمندگان دلاورمان درس های زیادی بگیریم چرا که امروز نیز در مدیریت کشور به نوآوری و خلاقیت نیاز داریم.

 به گزارش سیناپرس از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سورنا ستاری در مراسم تجلیل از حماسه سازان پدافند هوایی کشور که در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا برگزار شد به رشادت ها و ابتکارات قهرمانان دفاع مقدس در عملیات والفجر 8 به عنوان عملیات آموزنده، مبتکرانه و غیرقابل باور برای دیگران یاد کرد.


وی افزود: از مطالعه اسناد این عملیات، ایده ها و انگیزه های بسیار خوبی می توان گرفت که نگاه نوآورانه و خلاقانه و بهره مندی از تفکر از مهم ترین بارزه های این عملیات است.ستاری اظهار کرد:کرد: تصور ابتکارات و رشادت های انجام شده توسط حماسه سازان پدافند هوایی کشور دشوار است اما در شرایط آن زمان جنگ با خلاقیت و نوآوری می شد به چنین موفقیت هایی دست یافت .

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جسارت، خلاقیت و استفاده خلاقانه از امکانات موجود را برای شرایط امروز کشور را درس آموز عنوان کرد و گفت: باید از این نوع نگاه توسط رزمندگان دلاورمان درس های زیادی بگیریم چرا که امروز نیز در مدیریت کشور به نوآوری و خلاقیت نیاز داریم.

وی ادامه داد: آن چیزی که مهم است درک اهمیت مغزهاست و باید بدانیم که مغزها هستند که ابزارها را می سازند. اگر بتوانیم با ایده پیش برویم و به دنبال کشف باشیم، همان طور که در جنگ تحمیلی به موفقیت های چشمگیر دست یافتیم شاهد موفقیت درعرصه جنگ اقتصادی امروز هم خواهیم بود.

رییس بنیاد ملی نخبگان، نوآوری و کشف را روح حاکم بر نگرش قهرمانانه فرماندهان دفاع مقدس و نیروی هوایی عنوان کرد و گفت: آن چه ما را در آن برهه حساس، موفق کرد، کشف و شناخت تفکر دشمن، ابتکارها و نوآوری ها بود و بهترین استفاده از کم ترین امکانات در هشت سال دفاع مقدس نشان داد که بهره مندی از فکر، نوآوری و دانش در سخت ترین شرایط، موفقیت را به دنبال خواهد داشت.

ستاری با بیان اینکه پول نفت اقتصاد ما را به شدت وابسته کرده است و در چنین شرایطی اگر نفت و پول خام فروشی آن نباشد کشور زمین می خورد، گفت: باید بدانیم که ظرفیت های ما زیر زمین نیست و در مغز جوانان است. باید جوانان را جدی بگیریم و سیستم خلاقیت و نوآوری را در کشور عملیاتی کنیم.
وی افزود: اکنون 5/4 میلیون دانشجو در کشور داریم که اگر فضای مناسب برای آنان فراهم سازیم و برای حضور آنان در بخش خصوصی و فعالیت در عرصه دانش بنیان فرهنگ سازی کنیم، می توانیم در راستای برآوردن نیازهای کشور، خدمت کنیم و کل اقتصاد کشور را تحت تاثیر موضوع دانش بنیان قرار دهیم.

طی این مراسم پس از رونمایی از سرود پدافند هوایی با صدای حامد زمانی، از جمعی از فرماندهان و رزم آوران پدافند هوایی ارتش با حضور دکتر ستاری، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، رییس رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش قدردانی شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]