کد خبر : 16754 چهارشنبه 01 مهر 1394 - 09:06:33
کاهش-مصرف-انرژی-با-اجرای-طرح-پشت-بام-های-سبز

کاهش مصرف انرژی با اجرای طرح پشت بام های سبز

سیناپرس: به تازگی طرحی با نام پشت بام های سبز در ایالات متحده آمریکا در دست اجرا است که در آن سطح پشت بام آسمان خراش ها و برج های مسکونی – تجاری با پوششی از سلول های خورشیدی و فضای سبز پوشیده می شود .

گروهی از پژوهشگران در ایالات متحده آمریکا در حال عملی کردن طرحی هستند که با نام پشت بام های سبز شهرت داشته و ادعا می شود که با اجرای آن در مجتمع های مسکونی و اسمان خراش ها می توان تا میزان بیست و شش درصد در مصرف انرژی صرفه جوئی کرد . این طرح در حال حاضر به صورت آزمایشی در پشت بام مرکز همایش های جاکوب کی – جاویتز Jacob K. Javits Convention Center در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا در حال اجرا است . ابعاد این پروژه که در پشت بام اجرا می شود به اندازه 5 برابر یک زمین فوتبال بوده و این طرح بزرگترین طرح فضای سبز پشت بام  در ایالت های شمالی کشور آمریکا محسوب می شود .

لازم به توضیح است که سرپرستی این پروژه بر عهده پرفسور ژوزف کاتالدو Joseph Cataldo  ، متخصص مهندسی شهری قرار داشته و در طرح فوق الذکر سیستم های تخلیه آب ؛ فاضلاب و فضای سبز  در نظر گرفته شده است .

گفتنی است در این طرح از پنل های انرژی خورشیدی استفاده شده و همچنین با توجه به فضای سبز تعبیه شده در آن ، گسترش این پروژه می تواند در بهبود کیفیت هوا و کاهش میزان آلودگی های شهری نیز مفید باشد .

منبع

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]