کد خبر : 16697 سه شنبه 31 شهریور 1394 - 17:48:09
سفیران-هنرمند-محیط-زیست-به-کمک-پنجمین-جشنواره-فیلم-سبز-می-آیند

سفیران هنرمند محیط زیست به کمک پنجمین جشنواره فیلم سبز می آیند

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: هنرمندانی که به عنوان سفیران محیط زیست شناخته شده اند، در فضای مجازی به کمک هرچه باشکوهتر برگزاری این جشنواره می آیند.

 مهدی توحیدپور روز سه شنبه در نشست خبری اعلام فراخوان ملی و بین المللی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز افزود: درنظرداریم در قالب برنامه های این جشنواره، با کمک گرفتن از توان هنرمندان و سفیران محیط زیست، موجی فرهنگی در فضای مجازی ایجاد کنیم.
وی اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم سبز بعد از یک دوره توقف هشت ساله بار دیگر احیا شده و برنامه های آن از طرف انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست که از سال 79شکل گرفته است، اجرا می شود.
توحیدپور با تاکید بر اینکه پنجمن جشنواره بین المللی فیلم سبز، بدون هیچگونه حمایت دولتی و فقط با تلاش بخش خصوصی برگزار می شود، گفت: اکنون کمیته برگزاری این جشنواره در استان های تهران، گلستان، گیلان و سیستان و بلوچستان شکل گرفته و فعالیت های آن با تلاش سازمان های مردم نهاد این استان ها آغاز شده است.
وی افزود: جشنواره بین المللی فیلم سبز علاوه بر اینکه در 31 استان کشور برگزار می شود، در جزیره قشم نیز برگزار خواهد شد.
توحیدپور اظهار کرد: در بخش جانبی جشنواره، کارگاه های آموزشی و سمینارهای فرهنگی، هنری و محیط زیستی برگزار می شود و از هنرمندان خارجی برای حضور در این کارگاه ها دعوت خواهد شد.
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: بخش هنرهای تجسمی این جشنواره شامل رشته های عکاسی، گرافیک، هنرهای مفهومی و مجسمه سازی فقط در تهران برگزار می شود و قرار است در بخش مفهومی و مجسمه سازی از ضایعات و محصولات دورریز استفاده شود.
همچنین امیر عابدی مسوول بخش هنرهای تجسمی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: اولویت این بخش به تصویر کشیدن بحران آب است و تلاش می کنیم در صورت امکان این بخش در استان های دیگر کشور نیز برگزار شود.
کمال نوبختی مدیر بخش کنترل پروژه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز نیز گفت: امروز دنیا به سمت توسعه پایدار در حرکت است و ما نیز باید همگام با آن پیش رویم در غیر این صورت عقب خواهیم ماند و جبران آن بسیار سخت خواهد بود.
وی تاکید کرد: یکی از ارکان توسعه پایدار محیط زیست است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه از ظرفیت های بخش فرهنگی برای توسعه فرهنگ محیط زیستی بهره مند شویم.
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز 13 تا 20 ماه مه 2016 ( 24 تا 31 اردیبهشت ماه سال 1395) همزمان در تهران و سراسر کشور برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]