کد خبر : 1461 شنبه 18 بهمن 1393 - 01:32:49
کاشت-حلزون-بیش-از-۶-هزار-کودک-ناشنوا-را-شنوا-کرد-

در جشن شکرگزاری سلامت عنوان شد

کاشت حلزون بیش از ۶ هزار کودک ناشنوا را شنوا کرد

اجلویان گفت: رتبه ما در کاشت حلزون درخاورمیانه اول است و تا به حال کاشت حلزون در بیش از شش هزار کودک ناشنوا انجام شده است و این کودکان نیز مانند مشابه کودکان سالم می‌توانند بشنوند و صحبت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکتر محمد اجلویان فوق تخصص جراحی گوش بعد از ظهر امروز ۱۷ بهمن در در طی ارتباطی که با اسکایپ ر جشن شکرگزاری سلامت که توسط باشگاه خبرنگاران با حضور جمعی از بهبود یافتگان بیماران سرطانی، کودکان کاشت حلزون شده، کودکان پیوند مغز استخوان شده، بیماران‌ ام اس، وزیر رفاه هنرمندانی همچون رضا داوود‌نژاد، حسین محب اهری و ورزشکارانی همچون مایلی کهن، دکتر دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو دکتر سروش رئیس بیمارستان شریعتی گرفته شد، گفت: گفت: ما از نظر تکنولوژی کاشت حلزون گوش از دنیا چیزی کم نداریم و در منطقه از ترکیه هم جلو‌تر هستیم.

 وی با بیان اینکه بیست وسه سال است که کاشت حلزون در کشور انجام می‌شود، افزود: رتبه ما درخاورمیانه در این زمینه اول است و تا به حال کاشت حلزون در بیش از شش هزار کودک ناشنوا انجام شده است و این کودکان نیز مانند مشابه کودکان سالم می‌توانند بشنوند و صحبت کنند.

وی تاکید کرد: تا چند سال پیش نوبت کاشت حلزون سه تا چهار سال بود اما امروز دیگر کسی در نوبت عمل کاشت حلزون قرار نمی‌گیرد در واقع یه کودک ناشنوا بعد از طی سه تا شش ماه مراحل قبل از عمل تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

 اجلویان با تاکید براینکه تعداد مراکز کاشت حلزون یازده مرکز است، افزود: جراحی قسمت کوچکی از فرایند شنوایی است و قسمت عمده آن توانبخشی است.

وی خاطر نشان کرد: هزیته این عمل پنجاه میلیون تومان است که شش میلیون تومان آن را خانواده کودک و بقیه آن را دولت می‌پردازد البته خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]