کد خبر : 13799 دوشنبه 26 مرداد 1394 - 10:56:51
مهلت-پیش-ثبت-نام-در-جشنواره-رباتیک-و-هوش-مصنوعی-امیرکبیر-تا-شهریورماه

مهلت پیش ثبت نام در جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر تا شهریورماه

سیناپرس: رییس جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر با اعلام اینکه پیش ثبت نام جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر با شعار ربات ها در خدمت صنایع، آغاز شده است، گفت: این پیش ثبت نام تا 16 شهریورماه ادامه دارد.

 دکتر محمدرضا رازفر در این مورد گفت: پنجمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک جام دانشگاه امیرکبیر (AUTCup 2015) همزمان با سومین دوره مسابقات بین المللی هوش مصنوعی جام امیرکبیر (AAIC 2015) و اولین دوره مسابقات آزاد فیراکاپ 2015 (IRAN FIRACup Open 2015) به همت این دانشگاه برگزار می شود.

وی افزود: این دوره از مسابقات در قالب 15 رشته مسابقات رباتیک و 10 رشته مسابقات هوش مصنوعی در 2 بخش دانش آموزی و دانشجویی طراحی شده است که از میان 15 رشته مسابقات رباتیک، چهار لیگ مربوط به بخش دانش آموزی، 6 لیگ برای مسابقات AUTCup و پنج لیگ برای مسابقات FIRACup در بخش دانشجویی و آزاد است.
رازفر، با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات آزاد فیراکاپ 2015 (IRAN FIRACup Open 2015) در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: فیراکاپ آزاد ایران که با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) برگزار می شود یکی از کامل ترین مسابقات حال حاضر در ایران است که تمام شاخه های رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی را دربرمی گیرد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: در بخش دانش آموزی نیز کمیته بین المللی المپیاد رباتیک دانش آموزی (IROC) با این جشنواره همکاری دارد.
رازفر، آوردن روح علم و تکنولوژی به میان عامه مردم و نسل جوان، توسعه ربات های هوشمند خودمختار، گردهم آوردن محققان و دانشجویان متخصص در رشته های مختلف رباتیک و اتوماسیون و هوش مصنوعی را از اهداف این رویداد علمی برشمرد و افزود: این جشنواره بکارگیری ربات ها در صنعت و جامعه را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود دنبال می کند.
رییس جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه تیم های متقاضی از اول شهریورماه تا اول مهرماه فرصت دارند نسبت به ارسال مستندات فنی تیم و پژوهش های خود اقدام کنند، افزود: هیات داوران این جشنواره از اول تا 15 مهرماه اقدام به بررسی مستندات فنی ربات ها می کند و بر اساس صلاحیت، تیم های منتخب برای شرکت در مسابقات انتخاب خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام نهایی تیم ها از 15 مهرماه آغاز می شود و تا پنجم آبان ادامه می یابد و رقابت های نهایی از 23 تا 28 آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
رازفر، برگزاری این مسابقات را در راستای ساماندهی و ایجاد تمرکز در جامعه رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی کشور و سوق دادن این دانش به سمت تولید اقتصاد دانش بنیان دانست.
وی افزود: با برگزاری این قبیل مسابقات، با همکاری نهادهای مختلف همچون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هایی مانند دانشگاه امیرکبیر و شناسایی استعدادهای برتر و محصولات این جشنواره می توان امید داشت که تا چند سال آینده اقتصادی مبتنی بر تولیدات دانش بنیان در حوزه رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی داشته باشیم تا ایران بر مبنای سند چشم انداز بیست ساله یکی از پیشگامان منطقه در این حوزه باشد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]