کد خبر : 13617 شنبه 24 مرداد 1394 - 10:27:01
بزرگراه‌هایی-با-قابلیت-شارژ-خودروهای-برقی

بزرگراه‌هایی با قابلیت شارژ خودروهای برقی

در سال جاری، طرح اولیه ساخت بزرگراه هایی با قابلیت شارژ خودروهای برقی در انگلیس مورد آزمایش قرار می گیرد.

در سال های اخیر، کمپانی های خودروسازی به ساخت خودروهای برقی روی آورده اند که نه تنها دوستدار محیط زیست هستند بلکه سوخت کمتری را نیز مصرف می کنند. اما یکی از دغدغه های کاربران این خودروها را می توان در شارژ باتری خودروها دانست.

رانندگان خودروهای برقی پس از طی مسافتی باید به شارژ باتری پرداخته تا بتوانند قادر به ادامه مسیر خود باشند. کمپانی های مختلف خودروسازی راه حل های متفاوتی را پیش روی رانندگان خودروهای هیبریدی قرار داده اند که از میان آنها می توان به ایجاد ایستگاه های شارژ باتری خودروها در طول مسیر، استفاده از تجهیزات شارژ سیمی و ... اشاره کرد.

دولت انگلیس از طرح اولیه ساخت بزرگراه های الکتریکی برای تامین شارژ باتری لازم خودروهای برقی خبر داده که در سال جاری مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. رانندگان خودروهای برقی با راندن بر این جاده های الکتریکی و بدون توقف می توانند با استفاده از دریافت فناوری القای الکترومغناطیسی به صورت بی سیم بدون توقف و نیاز به شارژ مسافت های بیشتری را بپیمایند.
در مدت دوره آزمایش بزرگراه ها و خودروهای برقی از فناوری بی سیم استفاده و تجهیزاتی نیز در زیر سطح بزرگراه ها نصب می شوند تا به عملکرد بهتری درباره بزرگراه ها و همینطور خودروهای برقی دست پیدا کرد.
به گزارش مهر، کارشناسان انگلیسی دوره آزمایشی را حدودا ۱۸ ماه اعلام کرده اند تا پس از ارزیابی ها، نمونه های واقعی تجهیزات شارژ بی سیم در جاده های این کشور نصب شوند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]