وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

اعطای تسهیلات ساخت مسکن روستایی با نرخ سود یارانه ای

کد خبر : 135326 چهارشنبه 05 مرداد 1401 - 09:56:06

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری جلسه ای با رئیس جمهور در هفته آینده برای برداشته شدن مانع اعطای تسهیلات ساخت مسکن روستایی با نرخ سود یارانه ای خبر داد.

رستم قاسمی در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی در خصوص آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در این جلسه آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن بررسی شد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس متفق القول از اجرای قانون جهش تولید مسکن که مصوبه مجلس است، حمایت کردند.

وی افزود: برای رفع مشکلات و موانع نهضت ملی مسکن مذاکراتی در ۳ ساعت یا اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم و موضوعات مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در خصوص راه اندازی صندوق توسعه مسکن بحث‌هایی شد و قرار شد راهکارهای تخصیص خط اعتباری مسکن مهر و اقساط بازگشتی آن به صندوق ملی مسکن و همچنین اجرای تبصره‌های ۱۴ و ۱۸ قانون بودجه مبنی بر فروش اموال وزارت راه و شهرسازی برای تجهیز صندوق ملی مسکن اندیشیده شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره ساخت مسکن روستایی گفت: ۸۰۰ هزار واحد از ۴ میلیون واحد دولت سیزدهم به مسکن روستایی اختصاص دارد که ساخت ۲۰۰ هزار واحد آن آغاز شده است.

قاسمی ادامه داد: اخیراً مشکلاتی در خصوص نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن روستایی داشتیم که امیدواریم در نشستی که هفته آینده با رئیس جمهور داریم این مانع برطرف شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]