به مناسبت چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی؛

جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوری نخبگان ایران

کد خبر : 134831 چهارشنبه 22 تیر 1401 - 12:10:43

جهاددانشگاهی از زمان تشکیل تا به امروز در مسیر دستیابی به علم و دانش روز قدم برداشته است و این نهاد برخواسته از انقلاب فرهنگی در دوره جدید مدیریت خود ایجاد یک زیست بوم نوآوری برای نخبگان ایران را در اولویت برنامه‌ها قرار داده است.

​​​​​​انتشار دستاوردهای علمی تمام واحدهای جهاددانشگاهی به مناسبت چهل ودومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی محقق شد. دراین راستا خبرگزاری علم و فرهنگ (سیناپرس) این مهم را رسالت خود دانسته تا خدمات، دستاوردها و پژوهش‌های جهاد دانشگاهی د در راستای نوآوری  و خدمت به مردم را به طور مناسب معرفی کند.

 

رئیس پژوهشگاه ابن سینا از رفع مشکلات حوزه پزشکی با کمک هوش مصنوعی خبر داد و گفت: هوش مصنوعی کمک می کند تا بسیاری از فرایندهای تشخیصی و درمانی به ویژه در حوزه درمان ناباروری بهتر انتخاب و انجام شوند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان از راه اندازی خط تولید نیمه صنعتی عصاره گیری گیاه سیر تا پایان امسال خبر داد و گفت: پیگیر بحث نوآوری با استفاده از ظرفیت علمی نخبگان، دانشجویان و فارغ التحصیلان صاحب ایده دانشگاه های استان همدان هستیم.

معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: جهاددانشگاهی با داشتن سبقه طولانی در حل مشکلات اساسی کشور از همان ابتدا مساله محور بوده و موضوع ها و چالش های کشور را برطرف کرده است.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا با اشاره بر ضرورت ایجاد مرکز رشد جامع تخصصی در جهاددانشگاهی گفت: اتفاق بسیار خوبی با اشتراک کاری میان تیم ریاست جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی در کشور رقم می خورد.

جهاددانشگاهی خواجه نصیر طی چهل سال اخیر اقداماتی اساسی پیرامون حوزه ماشین های الکترونیکی انجام داده است. این واحد در چشم انداز آینده خود قصد دارد فرایند استخراج نفت از میادین نفتی را از طریق طرح فناورانه الکتروپمپ های درون چاهی نفت انجام دهد.

رئیس جهاددانشگاهی گفت: دانشگاه به عنوان هویت علم و فرهنگ، فناوری و نوآوری و به عنوان زیست بوم نخبگان کشور محسوب می شود. جهاددانشگاهی باید زیست بوم و محلی برای رشد و نمو و توفیقات تمام نخبگان کشور باشد.

یکی از رسالت های اصلی جهاددانشگاهی واحد تربیت مدرس، توان افزایی واحدهای بزرگ صنعتی در قالب پروژه‌ های مشاوره است تا بتواند نقشی به عنوان حلقه واسط گمشده‌ دانشگاه و صنعت ایفا کند.

پژوهشگران سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در تلاش هستند با بومی سازی دانش زخم پوش ها ضمن ارتقای سطح سلامت افراد جامعه، از خروج بخشی از منابع ارزی کشور جلوگیری کنند.

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی یزد از ایجاد کارخانه تولید هسته سرامیکی کاتالیست های خودرو گفت: امیدواریم تا پایان امسال ساخت زخم پوش های هیدروفایبر با همکاری واحدهای دیگر جهاددانشگاهی تهران نیز به مرحله تجاری سازی برسد.

سرمايه انسانی از اصلی ترين عوامل رشد و توسعه هر کشوری محسوب می شود. متاسفانه طی یک دهه اخیر مهاجرت سرمایه‌‌های انسانی به ویژه نخبگان از ایران تبدیل به یک دغدغه مهم کشور شده است.

اصلاح نژاد دام (Breeding) علمی کاربردی است که امروزه در کنار دیگر علوم مرتبط با دامپروری به عنوان یکی از ابزارهای مهم بهبود کیفیت تولیدات دامی مورد استفاده قرار می گیرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]