کد خبر : 13424 چهارشنبه 21 مرداد 1394 - 12:42:12
ثبت-جهانی-مصرف-خوراکی-نانوکورکومین-ایرانی

رییس مرکز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبرداد

ثبت جهانی مصرف خوراکی نانوکورکومین ایرانی

رییس مرکز تحقیقات نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تهیه نانومیسل‌های کورکومین به منظور مصرف خوراکی در مرکز تحقیقات نانوفناوری علوم پزشکی مشهد ابداع شده است که به عنوان اختراع به ثبت جهانی رسیده است.

رییس مرکز تحقیقات نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تاثیرات سیناکورکومین در کمک به درمان بیماری‌ها به اثبات رسیده است، تاکید کرد: براساس تحقیقات انجام شده اثرات ضدالتهابی، ضدتوموری و آنتی اکسیدانی از جمله مهمترین اثرات بیولوژیکی کورکومین است که تولید آن به شکل نانومیسل باعث افزایش جذب به میزان بسیار زیاد پس از مصرف خوراکی می‌شود.

دکتر محمود رضا جعفری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه فرمولاسیون سیناکورکومین که از ماده موثره زردچوبه گرفته شده است، منحصر به فرد و مخصوص ایران است و نمونه مشابه خارجی ندارد، گفت: کورکومین می تواند در بیماری روده ملتهب، سرطان کولون و پانکراس، هیپرکلسترمی، آترواسکلروز، التهاب پانکراس، پسوریازیس، آرتریت روماتوئید و بیماریهای التهابی چشم نظیر کاتاراکت (آب مروارید) نقش درمانی موثری را ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه اثرات ضدالتهابی، ضدتوموری و آنتی اکسیدانی از جمله مهمترین اثرات بیولوژیکی کورکومین است، اضافه کرد: کورکومین با طیف وسیعی از پروتئین‌ها ترکیب شده است و توانایی مهار فعالیت کینازهای مختلف را دارد. همچنین با تنظیم فعالیت فاکتورهای ترانس کریپشن مختلف، می‌تواند ساختار آنزیم‌های التهابی، سایتوکاین‌ها، مولکول‌های چسبنده و پروتئین‌های زنده نگهدارنده سلولی را تنظیم کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده، اثرات کورکومین در کشت سلولی پیش بالینی و حیوانی به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانت، ضد تکثیر سلولی، ضد تهاجمی و ضدآنژیوژنیک است که در درمان زخم، دیابت، آلزایمر، پارکینسون، بیماری های قلبی-عروقی، بیماری‌های میکروبی، ریوی و آرتریت می‌تواند کمک کننده باشد.

جعفری تصریح کرد: با توجه به ماهیت لیپوفیل کورکومین، جذب خوراکی آن در فرم‌های معمول خوراکی بسیار پایین است، بنابراین فرمولاسیون کورکومین به شکل نانومیسل باعث افزایش جذب به میزان بسیار زیاد پس از مصرف خوراکی می شود.

رییس مرکز تحقیقات نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان یادآور شد: تهیه نانومیسل‌های کورکومین به منظور مصرف خوراکی در مرکز تحقیقات نانوفناوری علوم پزشکی مشهد ابداع شده است که به عنوان اختراع به ثبت جهانی رسیده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]