کد خبر : 12529 چهارشنبه 07 مرداد 1394 - 21:04:07
شروع-به-کار-دهمین-دوره-توانمندسازی-سرمایه-های-انسانی-نانو

شروع به کار دهمین دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی نانو

دهمین دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو با حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های نانو و گرایش های مختلف به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز هفتم مردادماه آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دهمین دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو با حضور 100 نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های نانو و گرایش های مختلف را صبح امروز، هفتم مردادماه، در محل مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای واقع در شهر کرج برپا کرده است. این دوره به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

از جمله اهداف برگزاری این دوره ها، آشنایی دانشجویان نانو با مباحث تجاری سازی، توانمندسازی آنها برای ورود به بازار کار (آشنایی با کاربرد های نانو در صنایع و نیاز های پژوهشی-کاربردی کشور، مفاهیم کارآفرینی، تمرین کار تیمی و تفکر خلاق و مدیریت کسب و کار، مفاهیم مالکیت فکری)، کمک به دانشجویان رشته های نانو در انتخاب پایان نامه های کاربردی، ارتباط مداوم با دانشجویان نانو و امکان بهره گیری از سرمایه های انسانی نانو در جایگاه مناسب است.

در این دوره مثل 9 دوره گذشته مباحثی مانند : آشنایی با کارآفرینی و روش های تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی؛ آشنایی با پتنت و روش های مرور و جستجوی آن؛ آشنایی با مفاهیمی مانند شخصیت شغلی و مشخص شدن شخصیت شغلی هر فرد؛ و انتقال تجربیات کارآفرینان موفق نانویی به شرکت کنندگان ارائه می شود.

علاوه بر این مباحث شرکت کنندگان با ارتباط مستقیم با مسوولان و کارشناسان ستاد با برنامه ها و حمایت های ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آشنا می شوند. دانشجویان در این دوره ها در یک کارگروهی به طور عملی با بوم کسب وکار آشنا می شوند و تدوین آن را تجربه می کنند. این فعالیت تیمی به شرکت کنندگان نقش آفرینی در گروه و انجام رقابت با سایر گروه ها و ورود به عرصه کسب و کار را می آموزد.

این دوره سه روزه تا روز جمعه 9 مردادماه به کار خود ادامه می دهد و به دانشجویان شرکت کننده در دوره گواهی حضور از سوی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و سازمان فنی و حرفه ای کشور اعطا می شود.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]