رییس جامعه تورگردانان ایران؛

توسعه یافتگی در گرو همکاری صنعت و دانشگاه است

کد خبر : 123005 سه شنبه 20 مهر 1400 - 13:48:42

رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: تاریخ همیشه به ما در تصمیم درست کمک می کند. مرور بر یکصد سال صنعت گردشگری ایران، می تواند آمار فعالیت های مفید و مخرب را در قالب نموداری به کارشناسان ارائه دهد.

ابراهیم پور فرج، رییس جامعه تورگردانان ایران در گفتگو با خبرنگار سیناپرس درباره سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران گفت: از آنجایی که نگاه اصلی در این سمپوزیوم بررسی فرایند های یکصد سال اخیر صنعت گردشگری ایران است، باید دید شکاف اصلی و مهمترین نقطه ضعف در این صنعت کجاست و باید چه اهدافی باید تا کنون به ثمر می رسید که نرسیده است. به عبارت دیگر در سیر تاریخی یکصد سال گردشگری ایران باید دید چه  عواملی موجب توسعه و چه عواملی موجب عقب ماندگی گردشگری در کشور ما بوده است.

وی ادامه داد: مرور بر یکصد سال صنعت گردشگری ایران، می تواند آمار فعالیت های مفید و تاثیر گذار و حتی مخرب را در قالب نموداری به کارشناسان نشان دهد. تاریخ همیشه به ما در تصمیم درست، کمک زیادی می کند؛ اگر ما بدون نگاه به تاریخ و تجربه پیشینیان به مسیر ادامه دهیم، دوباره محکوم به همان اشتباهات و تجربه ها می شویم.

پور فرج گفت: جمع آوری اطلاعات با رویکرد تاریخی در این رویداد می تواند کمک زیادی به توسعه همکاری صنعت و دانشگاه در این عرصه بیانجامد. تجربه های موجود به ما نشان داده است که هم فکری و هم یاری صنعت و دانشگاه نتایج مثبتی برای توسعه یک صنعت به همراه داشته است.

به گفته رییس جامعه تورگردانان ایران، ما اگر بتوانیم علم و صنعت را در کنار یکدیگر قرار دهیم، دانشگاه بسیاری از مسائل موجود که در صنعت نیاز به بررسی دارد را حل می کند و ایجاد گفت و شنود علمی در این دو نهاد راه های زیادی را برای کارشناسان باز می کند. جامعه علمی باید از شکاف های موجود در صنعت آگاهی داشته باشد در غیر این صورت و در شرایطی که مجزا از یکدیگر عمل کنند، توسعه یافتگی میسر نخواهد شد و در نهایت هم علم و هم صنعت باید با چالش های موجود دست و پنجه نرم کنند و هیچ اتفاق مثبتی نمی افتد.

وی گفت: تمام تلاش جامعه صنعت گردشگری این است که علم و صنعت را در کنار یکدیگر قرار دهد و کمک کند تا برای رسیدن به توسعه یافتگی سرعت کافی به یکدیگر بدهند.

پورفرج با اشاره به اهمیت برگزاری سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران در تعامل صنعت و دانشگاه گفت: این سمپوزیوم کمک زیادی به ما در نیل به این هدف می کند، بررسی صنعت و حل چالش ها با کمک علم و حل معضلات علمی با کمک صنعت در نهایت آینده درخشانی را در هر دو عرصه برای ما به ارمغان می آورد و پیشنهاد های علم می توان راهگشای مطمئنی برای صنعت باشد.

این فعال در عرصه گردشگری افزود: با توسعه صنعت گردشگری اصلی ترین معضل جوانان که کمبود اشتغال و بیکاری است، تا حد زیادی حل می شود چراکه گردشگری صنعتی اشتغال زا است. علاوه بر آن می تواند معرف استانداردی برای ایران در فضای بین المللی باشد.

گزارش:مهتاب دمیرچی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]