کد خبر : 12223 شنبه 03 مرداد 1394 - 12:03:11
اعتبار-600-میلیارد-تومانی-وزارت-بهداشت-برای-ترویج-زایمان-طبیعی

اعتبار 600 میلیارد تومانی وزارت بهداشت برای ترویج زایمان طبیعی

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای سال جاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جهت ترویج زایمان طبیعی و برخی همکاری‌ها جهت افزایش باروری، 600 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است.
دکتر عبدالرحمن رستمیان در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده به دلیل وجود بار مالی زیادش که از 5 هزار تا 20 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده، هنوز نیاز به بررسی بیشتری دارد.

وی ادامه داد: بعضی از بخش‌هایی این طرح که هزینه بالایی دارد، ممکن است حذف شود چرا که می‌بایست بخش‌هایی که دارای هزینه بالایی است به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس ارائه می‌شد که متأسفانه این امر اتفاق نیافتاده و این قسمت‌ها فقط به صورت طرح در مجلس مطرح شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، طرحی جامع است که تمامی سنین از نوزادی تا سالمندی افراد جامعه را شامل می‌شود، افزود: این طرح برای اینکه بتواند شاخص موالید را به جهت کیفی از جمله افزایش موالید، بهداشت، رفاه و اشتغال را ارتقاء دهد، یکسری مشوق‌هایی را در نظر گرفته است.

رستمیان در ادامه گفت: این مشوق‌ها شامل لغو محدودیت‌هایی که از سال 72 اجرا می‌شد نظیر لغو محرومیت فرزند چهارم از دفترچه بیمه و افزایش مرخصی بعد از زایمان از 6 ماه به 9 ماه بود که متأسفانه هنوز در برخی از سازمان‌ها به دلیل کمبود بودجه این قانون اجرایی نشده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]