جهاد دانشگاهی هرمزگان مجموعه‌ای علمی، دانش محور و دارای نیروی انسانی ماهر و متخصص است

فریدون همتی صبح امروز (۱۳ مردادماه) ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان مجموعه‌ای علمی،  دانش‌محور و دارای نیروی انسانی ماهر و متخصص است که باید از خدمات علمی و گسترده آن در راستای توسعه استان به نحو شایسته بهره برد.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی با توجه به نیروهای متخصصی که دارد، می‌تواند از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه استان بهره بگیرد و خدمات خود را متناسب با نیازهای جامعه ارائه دهد که هم به حیات خود و هم به توسعه استان کمک کند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای برآمده از متن انقلاب اسلامی است که تشکیل آن، توجه ویژه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به کار علمی و تدبیر در این عرصه را نشان داد. این نهاد علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در دوران دفاع مقدس و دوره‌های مختلف همواره با کاری جهادی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و اقدامات اثرگذار و ماندگاری انجام داده است.

همتی ادامه داد ادامه داد: در شرایط فعلی که با تهدیدات و تحریم‌های ظالمانه دشمنان مواجه هستیم باید با تغییر رویکرد در عرصه‌های علمی و صنعتی در راستای توسعه اقتصادی جامعه گام برداشت. امروز صنایع استان نیازمند حمایت‌های علمی مجموعه جهاد دانشگاهی هستند و در شرایط فعلی، تحلیل‌های تخصصی و کارشناسی پژوهشگران جهاد دانشگاهی استان می‌تواند در خدمت صنایع به کار گرفته شود. اگر ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی جهاد در راستای توسعه استان به کار گرفته شود، می‌توان بخشی از مشکلات جامعه را با دستاوردهای فناورانه این حوزه حل و فصل کرد.

وی با اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه‌های پزشکی در کشور، افزود: امروز دستاوردهای خوبی در عرصه‌های پزشکی از مجموعه جهاد دانشگاهی در کشور شاهد هستیم که می‌تواند برای کمک به درمان، کنترل و شناسایی سرطان زودهنگام در استان مؤثر باشد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: امروز همه فعالیت‌ها در دنیا به علوم روز وابسته است و در حوزه کشاورزی و باغداری در استان هرمزگان نیازمند ارائه روش‌های جدید علمی از سوی جهاد دانشگاهی و مراکز معتبر و متخصص هستیم.

همتی در پایان یادآور شد: تغییر الگوی کشت در استان هرمزگان با توجه به مشکلاتی که در سال‌های گذشته به دلیل خشک‌سالی و تغییرات آب و هوایی در اقلیم استان ایجاد شده که با بررسی‌های کارشناسی و پژوهش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی قابل‌شناسایی و رفع خواهد بود تا کشاورزان استان بیش از این متضرر نشوند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا