کد خبر : 11909 دوشنبه 29 تیر 1394 - 12:35:46
افزایش-دو-برابری-طوفان-و-سه-برابری-امواج-گرما-و-سیل-در35-سال-اخیر

افزایش دو برابری طوفان و سه برابری امواج گرما و سیل در35 سال اخیر

بر اساس گزارش اکونومیست حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشکسالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، از سال 1980 تا کنون افزایشی سه برابری یافته است.

 به گزارش ایرنا از سازمان محیط زیست در ماه می 2015 اردیبهشت و خرداد، موج گرمای کشنده ای به کشور هند رسید. درجه حرارت بالای 47 سانتیگراد باعث مرگ 2200 شد. در هفته های گذشته نیز موج گرما در پاکستان جان صدها نفر دیگر را گرفت.طبق این گزارش تعداد حوادث مرگبار مربوط به آب و هوا در 35 سال گذشته در حال افزایش است. از اوایل دهه 1980 شدت طوفان ها دو برابر و موج گرما و سیل بیش از سه برابر شده است. ممکن است تلفات انسانی جدی باشند.

اخیرا کمیسیون لانست، مطالعاتی را در رابطه با تغییرات آب و هوا منتشر کرد که نشان می دهد تخمین قبلی اثرات گرم شدن کره زمین بر سلامت انسان ها توسط سازمان بهداشت جهانی و هیات بین دولتی تغییرات آب و هوایی موضوع را کوچکتر از واقعیت پیش بینی کرده بودند. آنها به علاوه در مطالعات خود آسیب پذیری ناشی از پیری، مهاجرت و رشد جمعیت را در نظر نگرفته بودند. نمودار حاضر نشان می دهد که حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشکسالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، به چه نسبتی از سال 1980 تاکنون افزایشی سه برابری یافته است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]