معاون محیط‌ زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست؛

حواسمان به حیات وحش باشد

کد خبر : 118325 چهارشنبه 19 خرداد 1400 - 13:37:48

معاون محیط‌ زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به خشکسالی امسال حتما گونه‌های جانوری با کمبود آب و علوفه مواجه خواهند شد از این رو حواسمان به حیات وحش کشور باشد.

 کیومرث کلانتری روز چهارشنبه در پیامی به مناسبت هفته محیط‌ زیست ضمن تبریک این هفته به محیطبانان، درود بر روح محیط بانان شهید و آرزوی سلامتی برای محیط بانان جانباز افزود: امیدوارم بتوانیم خدمتگزار خوبی برای محیط زیست ایران باشیم.

وی اظهار داشت: موضوع محیط‌زیست مانند گذشته صرفا دو کلمه ساده نیست، موضوع محیط‌زیست امروز کاملا فنی‌ و تخصصی شده است، وزن محیط‌زیست امروز تغییر کرده، امروز وزن محیط‌زیست برابر است با سلامتی و ایمنی، نمی شود به این آسانی از کنار محیط زیست گذشت.

کلانتری ادامه داد: امروز با موضوع کمبود آب و خشکسالی مواجه هستیم، به دنبال آن متاسفانه با کمبود آب و علوفه برای گونه های حیات وحش مواجه خواهیم شد و اکنون نیز هستیم بنابراین خواهش و استدعای من از همه کشور و بهره برداران بخش های آب و منابع طبیعی کشور این است که امسال همه ما هم به داد گونه های جانوری و گونه های حیات وحشی که به خاطر نبود آب و نبود علوفه قطعا به عرصه های طبیعی کشور مراجعه خواهند کرد، برسیم.

در تقویم رسمی کشور، از 17 تا 23 خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]