با فشار مقامات برزیلی؛

تشدید جاسوسی واتس اپ در برزیل به تعویق افتاد

کد خبر : 117472 سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 - 09:34:53

با فشار مقامات برزیلی، واتس‌اپ مجبور شد اجرای تصمیم خود به منظور تشدید جاسوسی از کاربران این اپلیکیشن پیام‌رسان را به تعویق بیندازد.

 واتس‌اپ قصد دارد در آینده نزدیک اطلاعات خصوصی کاربران این اپلیکیشن را در اختیار فیس‌بوک بگذارد. این شرکت قصد ندارد سیاست خود در این زمینه را تغییر دهد، اما با فشارهای مقامات برزیلی اجرای این تصمیم در برزیل ۹۰ روز به تأخیر می‌افتاد و طی این مدت مسئولان مربوطه در مورد تبعات اجرای این تصمیم بررسی کرده و سپس در مورد نحوه اجرای آن با واتس‌اپ تعامل خواهند کرد.

اجرای این تصمیم حاصل جلسات و بحث‌های مکرر مدیران فیس‌بوک مالک واتس‌اپ با سازمان ملی حفاظت از داده‌های برزیل موسوم به ANPD و سازمان Senacon است که در زمینه حمایت از حقوق مصرف کنندگان فعال است. بر اساس تصمیم یادشده تا سه ماه یادشده تغییری در سیاست‌های حریم شخصی فیس‌بوک بر علیه کاربران ایجاد نمی‌شود.

علاوه بر این حساب‌های کاربرانی که حاضر به به اشتراک گذاری داده‌های خود با فیس‌بوک نباشند نیز بسته نمی‌شود.

پیش از این واتس‌اپ تهدید کرده بود افرادی که حاضر به این کار نباشند امکان استفاده از واتس‌اپ را از دست می‌دهند. در مقابل مقامات برزیلی خواستار جریمه فیس‌بوک مالک واتس‌اپ شده بودند. در عین حال هنوز مشخص نیست بعد از گذشت سه ماه چه تصمیمی در مورد تداوم فعالیت واتس‌اپ در برزیل گرفته خواهد شد.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]