کد خبر : 11747 پنج شنبه 25 تیر 1394 - 08:25:36
طراحی-مرکز-پایگاه-داده-ها-بر-پایه-انرژی-باد

طراحی مرکز پایگاه داده ها بر پایه انرژی باد

سیناپرس: شرکت فیس بوک در بیانیه ای رسمی خبر از احداث پایگاه داده های جدید خود در تگزاس داده است . انرژی مورد نیاز این مرکز از طریق توربین های بادی تامین خواهد شد . مرکز فوق ، پنجمین پایگاه داده های فیس بوک محسوب می شود .

شرکت های بزرگ اینترنتی جهان جهت نگهداری و حفظ حجم وسیع و غیر قابل تصور اطلاعاتی که به طور روزانه به آن ها اضافه می شود ، نیازمند تاسیس مراکز پایگاه داده های بزرگ و پیشرفته ای هستند . این مراکز اطلاعاتی عموما به انرژی زیادی نیاز داشته و مصرف انرژی آن ها بالا است . به تازگی شرکت ارائه دهنده خدمات روابط اجتماعی فیس بوک که مرکز آن در شهر کالیفرنیا قرار دارد ، به صورت رسمی اعلام کرد که قصد ساخت مرکزی جدید برای ذخیره اطلاعات و استفاده به عنوان پایگاه داده ها دارد . نکته مهم و قابل توجه در ساخت این مرکز جدید که پنجمین پایگاه داده های این شرکت بزرگ محسوب می شود ، استفاده از سوخت های تجدید پذیر و پاک در این مرکز است . بر اساس اعلام رسمی شرکت فیس بوک ، کلیه انرزی های مورد نیاز این پایگاه داده ها از طریق نیروی باد و توربین های بادی تامین خواهند شد . بر اساس گزارش رسمی منتشر شده از سوی فیس بوک ، این مرکز قرار است در منطقه فورت ورث Fort Worth تگزاش ساخته شود .

در جزئیات منتشر شده از این طرح همچنین عنوان شده است که پایگاه داده های فوق الذکر قرار است در محوطه ای بسیار بزرگ به مساحت 46 هزار و 500 متر مربع بنا شده و 40 نفر در ان مشغول به فعالیت خواهند شد . هزینه تقریبی این پروژه ، 500 میلیون دلار تخمین زده می شود .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]