بهشتی در هلند که هیچ جاده ای ندارد

کد خبر : 116955 سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 - 17:30:37

اگر زمانی خواستید یک جای رویایی مثل مکان هایی که در کتاب های داستان خوانده اید را ببینید، باید به روستای گیتورن هلند فکر کنید. Giethoorn، نام روستایی بی نهایت شگفت انگیز در کشور هلند است که به آن لقب «ونیز هلند» را داده اند.

روستایی رویایی که در سال ۱۲۳۰ کشف شد و جایی است که هر کسی در آرزویش می بیند…روستایی که هیچ جاده ای ندارد!

اگر همیشه دوست داشته اید تا از تمام شلوغی های شهر به دور باشید و در یک مکان آرام زندگی تان را بگذرانید، روستای گیتورن در هلند جایی است که باید بروید. طبیعت زیبا، خانه های قدیمی، قایق های چوبی، کانال ها، پل های چوبی فراوان و… بطور خلاصه، ین روستا جایی است که به شما کمک می کند تا ماشین ها، این غول های آهنی پر سرو صدا را فراموش کنید چون ماشین ها اصلا در این روستا مورد خوشامدگویی نیستند!

گیتورن از سال ۱۹۵۸ به بعد بود که معروف شد و در اوایل قرن سیزدهم بود که به محل مورد علاقه ی ساکنان تبدیل شد.

Giethoorn نام روستایی در کشور هلند است که در آن هیچ جاده و یا وسیله ی نقلیه ی مدرنی دیده نمی شود و تا چشم کار می کند فقط کانال است و کانال. در این رورستا حدود ۱۷۶ پل وجود دارد و هر کسی که بخواهد وارد این روستا شود، اگر وسیله ی نقلیه ای داشته باشد باید آن را خارج روستا رها کند و با پای پیاده و یا با قایق آنجا را بگردد.

این روستا  در استان Overijssel قرار دارد و دارای ۲۶۰۰ نفر جمعیت است و از شهر آمستردام پایتخت هلند حدود ۱.۵ ساعت رانندگی است. اکر از علاقه مندان به پیاد روی هستید پیشنهاد می کنیم حتما مسیر ۱۵.۳ کیلومتری که از این روستا تا روستای Dwarsgracht را بروید و برگردید.

پس تا همین جا مطمئنا متوجه شده اید که این روستا تا چه اندازه ای آرام است حتی مردم این روستا هم می گویند بلندترین صدایی که می توانید در این روستا بشنوید، صدای اردک و پرندگان است. Giethoorn واقعا از کتاب های داستان به بیرون آمده است.

در صورتی که بخواهید چند روزی را در این روستا بگذرانید بد نیست بدانید که بسیاری از هتل ها و مکان های اقامتی این روستا درست در لبه ی رودخانه ها قرار گرفته اند و بنابراین اگر بخواهید طبیعت گردی کنید، می توانید به راحتی یک قایق اجاره کنید و تمام روستا را با آن بگردید!

در این روستا، قایق هایی وجود دارد که به آنها قایق های زمزمه « whisper boats» می گویند. این قایق ها، موتورهای کاملا بی صدایی دارند و مرسوم ترین روش بازدید و گشت و گذار در این روستا هستند.

 

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]