اختلال در پخش زنده اخبار؛

حمله سایبری به پارلمان و کانال تلویزیونی در استرالیا

کد خبر : 115461 دوشنبه 09 فروردین 1400 - 12:49:25

دو حمله هکری در استرالیا به اختلال در پخش زنده اخبار در یک کانال تلویزیونی و همچنین آفلاین شدن سرویس ایمیل پارلمان این کشور منجر شده است.

 طبق گزارشی جدید حمله سایبری به اختلال در پخش زنده کانال تلویزیونی «کانال ۹» استرالیا منجر شده است. به طور همزمان حمله‌ای دیگر سبب شد سیستم ایمیل پارلمان این کشور آفلاین شود.

روز گذشته در نتیجه حمله سایبری به کانال تلویزیونی مذکور، برنامه خبری صبحگاهی و همچنین اخبار ۵ عصر این شبکه پخش نشد. البته برنامه‌های آینده این شبکه تلویزیونی به طور نرمال پخش خواهد شد.

هنوز ماهیت این حمله مشخص نشده اما کانال ۹ مشغول بررسی است تا مشخص کند آیا حمله سایبری مذکور یک اقدام خرابکارانه از سوی کشوری خارجی است یا خیر.

از سوی دیگر «اندرو هستی» دستیار وزیر دفاع استرالیا به نشریه News.com.au اعلام کرد دولت مجبور شده برای محافظت از سیستم خود در برابر حمله سایبری به یک تهیه کننده سرویس، دسترسی به ایمیل‌های پارلمان را قطع کند.

هستی در این باره گفت: این رویداد به ما یادآوری می‌کند مردم استرالیا نمی‌توانند درباره امنیت سایبری خود مغرور باشند. امنیت سایبری یک تلاش و مسئولیتی دسته جمعی است. بسیار مهم است که کسب و کارها و سازمان‌های استرالیایی نسبت به این نوع تهدید هشیار باشند و گام‌های لازم برای تأمین حاکمیت دیجیتال را بردارند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]