تاثیر بالای محصول واقعیت مجازی در کاهش درد

شیوع کووید-۱۹، به پیشرفت‌ فناوری در پزشکی منجر شده است. واقعیت مجازی در کنار پزشکی از راه دور، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، جایگاه خود را در مراقبت‌های بهداشتی پیدا کرده است.

شرکت آمریکایی "AppliedVR" که تخصص آن، ارائه یک بستر واقعیت مجازی برای بهبود بیماران است، اعلام کرده که یکی از محصولات آن موسوم به "EaseVRx" که برای بهبود درد مزمن در خانه استفاده می‌شود، می‌تواند بهبود معناداری در نتایج درد ایجاد کند. این محصول، با انجام دادن یک آزمایش روی ۱۷۹ نفر ارزیابی شد که حداقل به مدت شش ماه، کمردرد مزمن را تجربه کرده بودند.

نتایج این ارزیابی نشان داد که EaseVRx، رضایت‌بخشی بالایی را به همراه داشته است و شرکت‌کنندگان به طور میانگین، بهبود قابل توجهی را پس از درمان تجربه کردند و نشانه‌های بهبودی مانند کاهش شدت درد، بهبود فعالیت، خواب، خلق و خو و استرس را گزارش دادند.

شرکت‌کنندگان علاوه بر این، میزان بالایی از واکنش‌های درمانی را گزارش دادند. بیماران در روش‌های قدیمی، به داروها برای برطرف کردن درد خود اعتماد کرده‌اند که یک روش پرهزینه است. با توجه به موفقیت‌آمیز بودن ارزیابی‌ها، شاید AppliedVR بتواند یک جایگزین واقعی و بدون دارو برای بیماران فراهم کند تا به مدیریت درد خود بپردازند.

کووید-۱۹، حوزه مراقبت‌های بهداشتی را به سوی ارائه جایگزین‌هایی برای روش‌های قدیمی سوق داده است. بدین ترتیب در کنار افزایش هزینه‌های درمان، شاهد توسعه روش‌های درمانی و تشخیصی جدید با استفاده از واقعیت مجازی هستیم. اگرچه کاربرد واقعیت مجازی در حوزه سلامت هنوز در مراحل ابتدایی است اما می‌توان گفت که استفاده از واقعیت مجازی در آموزش پزشکی، توانبخشی، بیماری‌های عصبی و روانی می‌تواند در آینده نزدیک اجرا شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا