در بازدید رییس جهاددانشگاهی از پروژه فناورانه تولید بذر هیبریدی تاکید شد

فروش بذرهای هیبریدی مطابق با قوانین جهاددانشگاهی

کد خبر : 113835 دوشنبه 27 بهمن 1399 - 11:39:01

رییس جهاددانشگاهی با همراهی معاون پژوهش و فناوری و رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی از پروژه‌ فناورانه‌ در حال اجرای «کسب فناوری تولید چهار نوع بذر هیبریدی سبزی و صیفی جات» مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران بازدید کرد.

دکتر طیبی در بازدید از پروژه فناورانه تولید بذر هیبریدی ضمن اشاره به اهمیت اجرایی این طرح در امنیت غذایی، برآورده ساختن نیازهای کشور در شرایط تحریم و لزوم حرکت به سمت خودکفایی در این زمینه، بر اجرایی نمودن فازهای بعدی این پروژه و فروش بذرهای هیبریدی تولید شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی تاکید کرد.

در این بازدید ابتدا دکتر الیاس آریاکیا، مسئول پروژه فناورانه تولید بذر هیبرید توضیحات لازم در خصوص مراحل آماده سازی گلخانه، مراحل کشت و همچنین آماده سازی فاز دوم پروژه ارایه داد.

در ادامه دکتر طیبی ضمن اشاره به اهمیت اجرای این طرح در امنیت غذایی، برآورده ساختن نیازهای کشور در  شرایط تحریم و لزوم حرکت به سمت خودکفایی در این زمینه، بر اجرایی کردن فازهای بعدی این پروژه و فروش بذرهای هیبریدی تولید شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی تاکید کرد.

به گزارش روابط­ عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکتر آذربایجانی سرپرست معاونت علمی و فنی مرکز نیز ضمن بیان ضرورت اخذ مجوزها و ثبت پتنت بذرها و تجاری سازی آن‌ها به تشریح اهمیت تسریع این فرایندها پرداخت.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]