بیل گیتس:

زندگی در بهار پیش رو به حالت عادی بازمی‌گردد

کد خبر : 110393 شنبه 15 آذر 1399 - 13:32:58

هم‌بنیانگذار مایکروسافت و یکی از حامیان واکسن کرونا، بیل گیتس اخیرا اعلام کرده به لطف عملکرد مناسب واکسن‌ها، زندگی در بهار ۲۰۲۱ در آمریکا به حالت عادی بازمی‌گردد.

در حالی که بیل گیتس نسبت به بازگشت زندگی به حالت عادی در بهار پیش‌ رو ابراز امیدواری کرده، در مصاحبه اخیر خود از شرایط دشوار در ۴ یا ۵ ماه آینده صحبت کرده:

    «چهار یا پنج ماه آینده بسیار ترسناک به نظر می‌رسد، بلکه افراد تغییرات بیشتری در رفتارهای خود ایجاد کنند. تاثیرگذارترین کاری که مردم در حال حاضر می‌توانند انجام دهند، کاهش معاشرت با افراد و استفاده از ماسک در هنگام تماس با افراد در خارج از خانه است.»

به اعتقاد بیل گیتس، عرضه واکسن‌های شگفت‌انگیز به مردم در برگشتن به زندگی عادی کمک می‌کند:

    «تا بهار آینده، تعداد واکسن‌ها به اندازه‌ای خواهد بود که قطعا تغییر چشمگیری در زندگی مردم در آمریکا اعمال می‌شود و به زندگی عادی بازمی‌گردیم.»

مدیرعامل سابق مایکروسافت باور دارد با وجود اینکه دولت فدرال از برخی مسئولیت‌های خود در یک بحران سلامت عمومی شانه خالی کرده، همه چیز به خوبی پیش می‌رود. گیتس پیش‌بینی کرده مردم از این بحران موفق بیرون خواهند آمد.

واکسن‌های زیادی در حال توسعه هستند و توانسته‌اند در فاز سوم آزمایش‌های بالینی اثربخشی بالایی داشته باشند. واکسن کرونا مدرنا در جلوگیری از ابتلای شدید به کرونا کارایی ۱۰۰ درصدی دارد و اثربخشی واکسن کرونا فایزر و BioNTech نزدیک به ۹۵ درصد است و اخیرا توانسته در بریتانیا مجوز استفاده اضطراری دریافت کند.  در گذشته هم‌بنیانگذار BioNTech پیش‌بینی کرده بود زندگی در جهان در زمستان آینده به حالت عادی بازمی‌گردد.

انتظار می‌رود در هفته‌های آینده این دو واکسن تاییدیه دریافت کنند و از سال آینده میلادی شاهد عرضه آن‌ها در کشورهای مختلف باشیم. علاوه بر مدرنا و فایزر، شرکت‌های چینی هم واکسن کرونا توسعه داده‌اند. در این میان واکسن سینوفارم تا به امروز به ۱ میلیون نفر در چین تزریق شده است.

تا به امروز بیش از ۶۶ میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و این ویروس جان بیش از ۱.۵ میلیون نفر را گرفته است.

منبع:دیجیاتو

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]