بازرس کل امور آموزشی و پژوهشی سازمان بازرسی:

باید شبکه علمی کشور بر بستر اینترنت ملی شکل بگیرد

کد خبر : 109981 چهارشنبه 05 آذر 1399 - 11:49:35

بازرس کل امور آموزشی و پژوهشی سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه پیوستن دانشگاه‌ها به سامانه سجاد امکان جعل مدرک را کاهش می دهد، گفت: باید شبکه علمی کشور بر بستر اینترنت ملی شکل بگیرد تا امنیت این سامانه ها چند برابر شود.

غلامرضا خدادادی در نشست مشترک با ریاست سازمان امور دانشجویان و ارتباط مجازی با معاونین آموزشی دانشگاه‌ها اظهار کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان امور دانشجویان همکاری خوبی در راستای تحقق اهداف سازمان بازرسی در شفافیت وظایف به‌ویژه استفاده از دولت الکترونیک دارند که قدردانی می کنیم.

 وی اتصال سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان و دانشگاه‌ها را به سامانه استعلام مدرک تحصیلی که مهرماه جاری توسط ریاست جمهوری افتتاح شد بسیار مطلوب عنوان و تاکید کرد: با درج تاییدهای مختلف بر روی مدارک تحصیلی امکان جعل آنها خیلی کم خواهد شد.

بازرس کل امور آموزشی و پژوهشی سازمان بازرسی کل کشور، اظهار کرد: این سازمان نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال کرده است تا دستگاه‌‎های اجرایی نسبت به استعلام مدارک تحصیلی شاغلین خود از سامانه مدارک تحصیلی اقدام کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، خدادادی تاکید کرد: برای تکمیل سامانه سجاد و سامانه استعلام مدارک تحصیلی باید شبکه علمی کشور بر بستر اینترنت ملی شکل بگیرد تا امنیت این سامانه ها چند برابر شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]