کد خبر : 10935 جمعه 12 تیر 1394 - 22:41:35
تولدنخستین-نوزاد-دختر-حاصل-ازتخمک-فریزشده-درشیراز

تولدنخستین نوزاد دختر حاصل ازتخمک فریزشده درشیراز

مدیر مرکز جراحی های محدود و درمان نازایی زنان شیراز گفت: نخستین نوزاد از تخمک فریز شده در منطقه جنوب کشور در یکی از بیمارستان های شیراز متولد شد.

به گزارش ایرنا، دکتر سیروس رستمی روز جمعه به خبرنگاران گفت: این نوزاد دختر که حدود سه کیلوگرم وزن دارد، از یک مادر 39 ساله متولد شده و اکنون حال دختر و شرایط جسمانی او خوب است.

وی ادامه داد: فریز کردن تخمک مادرانی که به دلایلی با مشکلاتی مواجه هستند، سال ها است که در کشورهای پیشرفته انجام می شود و این تجربه برای نخستین بار در شیراز اجرایی شد.

وی افزود: پس از عمل لقاح، تعداد چهار جنین به رحم مادر انتقال داده شد و در نهایت پس از 9 ماه بارداری اولین نوزاد دختر حاصل از اسپرم و تخمک فریز شده روز گذشته در یکی از بیمارستان های شیراز متولد شد.

این فوق تخصص زنان و زایمان مدت فریز اسپرم را دو ماه و تخمک را سه سال اعلام کرد و گفت: به دلایل مشکلاتی که مادر این نوزاد در نگهداری تخمک داشت، مرکز ناباروری جراحی شیراز سه سال تخمک این بیمار را فریز کرد و در نهایت پس از مداوای مادر، شهریور ماه سال گذشته جنین سالم فریز شده در رحم مادر انتقال داده شد.

این فوق تخصص زنان و زایمان با اعلام این که در حال حاضر حدود 15 درصد زوج ها با مشکل ناباروری مواجه هستند، افزود: اینک روش های کمکی درمان نازایی باعث شده شانس بچه دار شدن آنان بین 90 تا 95 درصد افزایش یابد.

مدیر مرکز جراحی های محدود و درمان نازایی زنان شیراز اضافه کرد: امروزه با استفاده از روش های جدید درمان ناباروری، تمامی زوج های نابارور می توانند در داخل کشور صاحب فرزند شوند.

کلید واژه ها: تخمک فریز شده شیراز
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]