پرسش از شما،پاسخ از ما؛

آیا این طبیعی است که فرزند من کارتون های تکراری را بارها می بیند؟

کد خبر : 107956 شنبه 19 مهر 1399 - 06:19:04

سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.

پسری 3سال ونیم دارم که به جای دیدن کارتون های جدید مدام علاقه دارد که کارتون های تکراری ببیند.آیا این طبیعی است که فرزند من کارتون های تکراری را بارها می بیند؟

تماشا کردن و گوش کردن بارها و بارها یک کارتون در اغلب کودکان مشاهده می شود و به آنها کمک می کند که اطلاعات را به یاد آورند و از این به یاد آوری خوشحال شوند. فراموش نکنید که کودکان در سنین قبل از 7 سال در حال کار کردن روی مهارت های اولیه شان و تسلط بر آنها هستند و این تمرین آنها شامل دیدن فیلم های تکراری و یا گوش دادن به آهنگ های خاص مورد علاقه شان است. آنها با دیدن فیلم ها تمرین گفتار می کنند، حس شنوایی شان را تقویت می کنند و با درآوردن ادا و اطوارهای شخصیت های کارتون در حال تقویت مهارت های بدنی شان هستند.

فرزند شما دقیقا چه کارتون هایی را بیشتر تماشا می کند؟

این نکته بسیار حائز اهمیت است، ممکن است کودک شما موضوع اصلی داستان را درک نکرده باشد و با تکرار کارتون و فیلم سعی در درک موضوع داشته باشد. ممکن است کودک شما به شخصیت داشتان علاقه مند شده باشد و به همین علت کارتون را بارها و بارها تماشا کند و یا ممکن است به این علت باشد که چون عاشق حیوانات و یا آدم فضایی ها است، دوست دارد که این کارتون را بارها تماشا کند

یکی دیگر از علت هایی که باعث می شود کودکان فیلم ها و کارتون های تکراری زیاد تماشا کنند این است که درواقع چون قادرند که صحنه های بعدی فیلم را پیش بینی کنند در نتیجه بر ترس شان از اتفاقات آینده فیلم غلبه کرده اند و این موجب خوشنودی آنها می شود. زیرا برای کودکان زندگی بسیار غیرقابل پیش بینی است و این احساس تسلط بر کارتون به آنها لذت می بخشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]