کد خبر : 106619 چهارشنبه 19 شهریور 1399 - 12:35:39
نخستین-مهندس-زن-جایزه-نوآوری-مهندسی-آفریقا-را-بدست-آورد

نخستین مهندس زن جایزه نوآوری مهندسی آفریقا را بدست آورد

یک مهندس نرم افزار ۲۶ ساله نخستین زن برنده جایزه نوآوری مهندسی آفریقا لقب گرفت.

 یک دختر مهندس نرم افزار از ساحل عاج برنده جایزه امسال نوآوری مهندسی در آفریقا از آکادمی مهندسی سلطنتی شده است و از این رو وی اولین زنی است که این جایزه را دریافت می‌کند و همچنین اولین تیم مستقر در کشور غنا است که برنده این جایزه می‌شود.

"شارلت انگوئسان"(Charlette N'Guessan) ۲۶ ساله، مدیرعامل و بنیانگذار استارتاپ "BACE API" است که بر شناسایی دیجیتالی هویت افراد از طریق فناوری تشخیص چهره و هوش مصنوعی تمرکز دارد، چیزی که می‌تواند امنیت سایبری را در این قاره متحول کند.

این کارآفرین جوان که در رشته مهندسی برق و نرم افزار تحصیل کرده است، در یک مراسم مجازی برنده جایزه ۲۵ هزار پوندی نوآوری مهندسی آفریقا اعلام شد.

سیستم ابداعی استارتاپ "شارلت" قادر است یک عکس لحظه‌ای و زنده یا یک فیلم کوتاه از چهره کاربر را با تصویری از سند هویت وی مانند تصویر کارت شناسایی یا گذرنامه مطابقت دهد. این سیستم می‌تواند به صورت زنده و مجازی کار کند و توانایی تشخیص تصاویر واقعی از تصاویر مشابه را به خوبی دارد.

این تیم پس از تحقیقاتی که نشان داد بانک‌های کشور غنا با شناسایی هویت و جرایم اینترنتی مشکل جدی دارند، توسعه نرم افزار خود را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد. موسسات مالی غنا هر ساله تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار صرفاً برای شناسایی و تأیید هویت مشتریان خود هزینه می‌کنند. از این رو "شارلت" و تیمش روی حل این معضل تمرکز کردند.

"ربکا انونچونگ"داور جایزه نوآوری مهندسی آفریقا و کارآفرین کامرونی در یک بیانیه رسمی گفت: ما بسیار افتخار می‌کنیم که "شارلت انگوئسان" و تیمش این جایزه را کسب کرده اند.

وی ادامه داد: داشتن فناوری هایی مانند فناوری تشخیص چهره برای جوامع آفریقایی ضروری است و ما اطمینان داریم که فناوری نوآورانه آنها مزایای چشمگیری برای این قاره خواهد داشت.

این یک موفقیت خارق‌العاده در فناوری و نوآوری و همچنین برای زنان است و "انگوئسان" خوشحال است که الهام بخش زنان دیگر شده تا در صنعت فناوری گام بردارند. وی به سی ان ان گفت: من خوشحال می‌شوم اگر مردم از داستان من که اولین زنی هستم که برنده جایزه آفریقا برای نوآوری در مهندسی شده ام، الهام بگیرند.

تماشای رشد فناوری در آفریقا و افزایش تعداد زنان در رشد فناوری ها در سطح جهانی الهام بخش است.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]