کد خبر : 106205 سه شنبه 11 شهریور 1399 - 11:04:02
-شرایط‌-جدید-برای-پذیرش-توریست-در-پوکت

شرایط‌ جدید برای پذیرش توریست در پوکت

سیناپرس: با شیوع و ادامه‌دار شدن ویروس کووید – 19 صنعت گردشگری تایلند دچار آسیب جدی شده و دولت این کشور جهت کاهش پیامدهای آن در ماه‌های آتی مجاب به ایجاد برنامه مهاجرتی جدیدی به نام «ایمن و مطمئن» شده است.

علت نام‌گذاری این طرح به ‌این‌ دلیل بوده که ایمن است زیرا تنها گردشگرانی می‌توانند به این کشور سفر داشته باشند که در شهر مورد اقامتشان دست‌کم تا 30 روز گذشته هیچ مورد مبتلایی جدیدی وجود نداشته باشد؛ و مطمئن است زیرا تنها گردشگران می‌توانند در هتل و استان‌هایی اقامت داشته باشند که مورد تائید دولت واقع ‌شده است.

در حال حاضر اغلب کسب‌وکارهای مرتبط با توریسم در 6 ماه گذشته هیچ درآمدی نداشته و نرخ بیکاری در این بازه 2.5 نفر افزایش داشته است. همچنین سایر صنعت‌های مرتبط با گردشگری، مانند صنعت هتلداری نیز از 1.5 میلیون شغل حاضر در کشور، شاهد ریزش و بیکاری 30 تا 40 درصدی بوده که علت اصلی آن عدم بازگشایی نیمی از هتل‌ها در 6 ماه گذشته است.

باوجود اینکه کشور تایلند در سال جاری تنها 675 میلیون بات (واحد پول تایلند) از صنعت گردشگری درآمد داشته است (حدود 75 درصد کمتر از سال گذشته)، انتظار می‌رود که کشور تایلند با اجرای این طرح دست‌کم 500.000 توریست را به خود جذب کرده و دولت بتواند در ماه‌های آتی 50 میلیارد بات از این صنعت درآمدزایی داشته باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]