رشد ۳۸۰ برابری در کمتر از ۳۸ روز؛

ارزش رمزارز YFI از بیت‌کوین فراتر رفت

کد خبر : 105794 شنبه 01 شهریور 1399 - 21:00:06

رمزارز نه چندان شناخته شده «یرن فایننس» (YFI) با رشدی خیره کننده در مدتی کوتاه بیت کوین را پشت سرگذاشته اما بنیانگذاران آن نسبت به رشد حبابی هشدار داده‌اند.

بیت‌کوین نقش رهبر بازار رمزارز را بازی می‌کند و کسی تصور نمی‌کرد زیر سایه توکن دیگری قرار بگیرد اما ارز دیجیتال YFI یا «یرن فایننس» با رشد بیش از هزاران درصدی طی حدود یک ماه توانسته بیت‌کوین را پشت سرگذاشته و با بهای ۱۳.۲ هزار دلار به ازای هر واحد معامله شود. کارشناسان دلیل افزایش یکباره بهای رمزارز YFI را تقاضای فزاینده برای توکن‌های مبتنی بر DeFi اعلام کرده‌اند. در حال حاضر چند رمزارز کمتر شناخته شده ارزشی بالاتر از YFI دارند اما حجم مبادله آنها بر خلاف YFI بسیار پایین است.

 

نمودار رشد ارزش ارز دیجیتال YFI در حدود یک ماه

ارز دیجیتال YFI که ماه گذشته توسط «Andre Cronje» معرفی شد، مبتنی بر پروتکل DeFi است. YFI نخستین پروتکلی روی بلاکچین اتریوم است که امکان کنترل کامل شبکه را در اختیار مالکان توکن قرار می دهد. Hasu، محقق رمزارزها یرن فایننس را پلتفرمی می‌داند که امکان اجرای استراتژی‌های سرمایه‌گذاری متنوعی را به کاربر می‌دهد:

«اگر با یرن آشنایی ندارید می‌توانید آنرا مثل یک حساب بانکی هوشمند تصور کنید که به صورت خودکار دارایی شما را به استراتژی‌های سرمایه‌گذاری کم ریسک اختصاص داده و روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود.»

با افزایش حجم سرمایه قفل شده در یرن فایننس، قیمت توکن هم به صورت طبیعی افزایش پیدا می‌کند. بر اساس داده‌های Defipulse یرن فایننس میزبان بیش از ۶۷۰ میلیون دلار سرمایه است. ارزش قیمت بالای YFI به خاطر سیاست عرضه پولی منحصر به فرد آن است که از ۳۰ هزار فراتر نرفته به مراتب از توکن‌های دیگر کمتر است. هرچند قیمت آن حتی از ۱۳ هزار دلار هم فراتر رفته اما ارزش بازارش کماکان زیر ۴۰۰ میلیون دلار باقیمانده که از این نظر در رده چهل و پنجم دنیا قرار می‌گیرد.

نکته جالب اینجاست که Andre Cronje به عنوان بنیانگذار ارز مذکور این افزایش قیمت را هیجانی دانسته و نسبت به حبابی بودن آن هشدار داده است. کارشناسان دیگری نظیر «Ian Lee» هم سبقت گرفتن YFI از بیت‌کوین را تنها ناشی از یک جو روانی دانسته‌اند.

منبع:دیجیاتو

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]