کد خبر : 105068 سه شنبه 14 مرداد 1399 - 12:28:59
پاوربانک-چند-منظوره-قابل-حمل-تولید-شد

پاوربانک چند منظوره قابل حمل تولید شد

محققان در یک شرکت فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت یک پاوربانکی شدند که در راستای تسهیل شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و دوربین‌های فیلم‌برداری به کار می رود.

محققان شرکت فناور «بهینه‌سازان توسعه پایافن»، مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دستگاه پاوربانک چندمنظوره قابل حمل را طراحی کردند. 

محمدعلی وکیلیان زند مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص پاوربانک طراحی شده در این شرکت گفت: این تجهیز که به سفارش صنایع و کارفرمای بیرونی بوده، به‌منظور تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی (مانند گوشی‌های تلفن همراه، کلاس‌های مختلف بیسیم‌های مخابراتی)، تجهیزات فیلم‌برداری (مانند دوربین‌ها)، ساخته شده است. 

وی با بیان اینکه این پاوربانک دو درگاه شارژ USB با توان‌های مختلف و دو درگاه شارژ جک آداپتوری (شارژ معمولی و شارژ سریع) به‌عنوان خروجی دارد، گفت: منبع اصلی تأمین انرژی این پاوربانک یک پک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت ۲۲ آمپر ـ ساعت است. 

به گفته وکیلیان زند، این تجهیز، آزمایش‌های اولیه را در فضای کار و عملیات با موفقیت گذرانده و هم‌اکنون آماده تولید انبوه با سفارش کارفرما است. 

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به ویژگی‌های این محصول گفت: وزن و ابعاد مناسب، استفاده از تکنیک‌های کنترل دیجیتال برای چهار منبع تغذیه سوییچینگ به‌کاررفته، حفاظت‌های کامل ورودی و خروجی مدارهای سوییچینگ، قابلیت شارژ همزمان تا چهار دستگاه بدون ایجاد مشکل، بازدهی بالا، و امکان ارائه نمایش لحظه‌ای مشخصه‌های اصلی عملکردی از قبیل مقدار ولتاژ و جریان خروجی و نیز مشخصه‌های کاری باتری از قبیل ولتاژ جریان و دمای آن، از مزایای اصلی این دستگاه به شمار می رود.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]