کد خبر : 10401 پنج شنبه 04 تیر 1394 - 04:00:09
ارتباط-آلودگی-صوتی-خیابان‌ها-با-سکته-مغزی

ارتباط آلودگی صوتی خیابان‌ها با سکته مغزی

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که در نزدیکی خیابان‌های شلوغ و پرسروصدا سکونت دارند، بیشتر به دلیل مشکلات جسمی به بیمارستان مراجعه کرده و بستری می‌شوند.

 پزشکان معتقدند زندگی در مناطق پرترافیک با آلودگی صوتی بالا می‌تواند امید به زندگی را کاهش داده و خطر سکته مغزی را افزایش دهد.

متخصصان انگلیسی با مقایسه میزان آلودگی صوتی، تعداد موارد فوتی‌ها و تعداد پذیرش بیماران در سراسر لندن متوجه شدند احتمال فوت ساکنانِ مناطقی که آلودگی صوتی ناشی از تردد در خیابان‌ها و جاده‌ها در طول روز از 60 دسی‌بل بالاتر است، 4 درصد بیشتر از ساکنان مناطقی است که میزان سروصدا در آنها کمتر از 55 دسی‌بل برآورد شده است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، 55 دسی‌بل استاندارد در نظر گرفته شده است که میزان سروصدا فراتر از این آستانه برای سلامتی مشکل‌زا خواهد بود.

همچنین ساکنان مناطقی که میزان سروصدای آن بالاتر است، 5 درصد بیشتر احتمال دارد به دلیل ابتلا به سکته مغزی روانه بیمارستان شوند که البته این رقم در افراد مسن 9 درصد است.

به گزارش ایسنا، علاوه بر این میزان سروصدای رفت و آمد در معابر و جاده‌ها به هنگام شب نیز که 55 تا 60 دسی‌بل است با افزایش 5 درصدی خطر سکته مغزی در میان افراد مسن مرتبط است.

کلید واژه ها: سکته آلودگي صوتي ترافیک
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]