کد خبر : 102752 چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 14:24:09
میزان-تمایل-مردم-به-مهاجرت-به-شهرهای-دیگر

بررسی‌های ایسپا نشان داد

میزان تمایل مردم به مهاجرت به شهرهای دیگر

سیناپرس: نتایج یکی از نظرسنجی‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران نشان می‌دهد ۳۷ درصد از شهروندان کشور ترجیح می‌دهند جهت زندگی به شهر دیگری مهاجرت کنند.

 نتایج نظرسنجی ملی ایسپا نشان می دهد، ۳۷.۲ درصد از شهروندان برای زندگی ترجیح می دهند، به شهر دیگری مهاجرت کنند. ۶.۳ درصد ترجیح می دهند به روستای دیگر بروند و ۵۶.۱ درصد نیز ترجیح می دهند، در محل سکونت فعلی به زندگی خود ادامه دهند. ۰.۴ درصد نیز از پاسخ امتناع کردند.

نتایج به تفکیک گروه های مختلف نشان می دهد، بین زنان و مردان از حیث تمایل به مهاجرت تفاوت معناداری وجود ندارد. هر اندازه سن بالاتر می رود، تمایل به مهاجرت شهری کمتر می شود. افراد با تحصیلات دانشگاهی نسبت به افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند، بیشتر تمایل دارند به شهر دیگری مهاجرت کنند. همچنین افراد ساکن در شهرهای غیر از مرکز استان با ۴۱.۶ درصد بیشتر از سایر گروه ها، تمایل دارند به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.

طرح نظرسنجی مذکور به صورت ملی و با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۵ سال کل کشور و حجم نمونه ۱۲۰۹۵ در آبان و آذرماه ۱۳۹۸ به صورت مصاحبه حضوری (در منازل) توسط ایسپا اجرا شده است.

نظرات شما
  • روستایی چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 18:03:46
    مهاجرت بسیار زیاد شده.متاسفانه.خوب کار و امکانات نیست در شهرهای کوچک مخارج سنگین و کمر شکن مهاجرت میکنند به هوای زندگی بهتر شغل.امکانات ولی متاسفانه فاجعه میشه زندگی برای اونا و شهروندان که دران شهر هستن سخته میشه.باید فکر اساسی بشه.نه فقط حرف

[کد امنیتی جدید]