کد خبر : 102398 سه شنبه 06 خرداد 1399 - 10:31:06
رهایش-عصاره-گیاه-شاهدانه-به-منظور-درمان-چاقی

رهایش عصاره گیاه شاهدانه به منظور درمان چاقی

سیناپرس: یکی از شرکت‌های فعال در حوزه استخراج عصاره گیاهان،از نانوذرات پلیمری برای رهایش آرام و درازمدت عصاره گیاه شاهدانه استفاده کرده است و امیدوارند از این ماده به‌ عنوان عامل درمانی در برابر عدم تحمل گلوکز مرتبط با چاقی استفاده شود.

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه استخراج گیاهان دارویی و عصاره شاهدانه در حال توسعه فناوری برای رهایش این عصاره‌ها است و به تازگی اعلام کرد که دستاوردهای تازه‌ای در بخش عصاره گیاه شاهدانه به‌دست آورده است.

این شرکت به تازگی پروژه‌ای موسوم به Project Varin را آغاز کرده است و در قالب آن سامانه رهایش جدیدی به نام "تتراهیدروکانابیوارین" (THC-V) برای رهایش عصاره گیاه شاهدانه توسعه داده شده‌است و از این طریق به کاربر اجازه می‌دهد تا در طول یک بازه زمانی رهایش انجام شود. البته سامانه‌ای نیز برای رهایش سریع ارائه شده‌است.

Project Varin برنامه‌ای است که در آن سامانه رهایش برای کانابینوئیدهای وارین ساخته می‌شود. THC-V یکی از شناخته‌شده‌ترین وارین‌ها است که در حوزه علم کانابینوئید به کانابینوئید لاغری شهرت دارد. دلیل این نامگذاری، خاصیت ضد اشتهای قوی این ماده است که در واقع به شدت سرکوب‌گر اشتها است. این ماده احتمالا بتواند به‌عنوان عامل درمانی در برابر عدم تحمل گلوکز مرتبط با چاقی استفاده شود.

این فناوری قرار است برای محصولات قهوه و چای نیز تولید شده و از ماه می سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود. THC-V ساختار شیمیایی شبیه به تتراهیدروکانبینول دارد، با این تفاوت که اثرات روانگردان ندارد.

آرمان طباطبایی، مدیرعامل این شرکت یکی از مهمترین دستاوردها در این بخش را توسعه نانوذرات پلیمری دانست که حاوی THC-V است و گفت: این نانوذرات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند به آرامی THC-V را رهاسازی کنند. با این کار می‌توان یک دوز پایدار را در طول چند ساعت در بدن ایجاد کرد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، وی با بیان اینکه نسخه‌های دیگر از فناوری THC-V در حال طراحی است، یادآور شد: از طریق فرمولاسیون‌هایی عاری از سورفاکتانت و آمولسیفایرها، بتوان رهایش سریع را تجربه کرد. نسخه‌های مختلفی از این نانوذرات با استفاده از فناوری که در حال پتنت شدن است، سال گذشته تولید شده‌است. این شرکت از تتراهیدروکانابینول‌های سنتزی و استخراجی از گیاه استفاده می‌کند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]