کد خبر : 102368 دوشنبه 05 خرداد 1399 - 11:00:50
رفع-نیاز-صنعت-خودروسازی-به-«کاتالیست»-

رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد:

رفع نیاز صنعت خودروسازی به «کاتالیست»

رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه محققان جهاددانشگاهی در راستای تامین نیاز صنعت خودروسازی به کاتالیست گام برداشته اند، گفت: تا پایان امسال این پروژه به نتیجه می رسد.

دکتر حمیدرضا طیبی خصوص تولیدات محققان جهاددانشگاهی در زمینه صنعت خودروسازی با تاکید بر اینکه صنعت خودرو یک صنعت مهم و دارای فناوری پیشرفته در دنیاست و الزام می‌کند که رقابت، افزایش کیفیت و روزآمدی در آن جریان داشته باشد، گفت:محققان جهاددانشگاهی اخیرا در صدد هستند که فناوری های مرتبط با خودروسازی را بومی سازی کنند.

وی با تاکید بر اهمیت ورود محققان به صنعت خودروسازی گفت: جهاددانشگاهی با توجه به سیاست‌های خودروسازی در ایران، فعالیت‌های خود را در حوزه‌ کاتالیست، فلزات گران‌ بها و بحث کنترل موتور آغاز کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به توافقاتی که با یک شرکت خودروسازی شده گفت: در این زمینه مذاکرات خوبی با یک شرکت خودروسازی منعقد کردیم؛ در حال حاضر پروژه هایی توسط محققان جهاد برای خودروسازی با جدیت شروع شده است که در نهایت در برخی زمینه ها به تولید داخل برسیم.

وی با بیان اینکه با بودجه هایی که از سوی صندوق توسعه و بیت رهبری به جهاددانشگاهی اختصاص یافته اقدامات خود را آغاز می کنیم، ادامه داد: تولید «آی سیو» و «کاتالیست» در دستور کار است که نیاز این خودرو سازی را مرتفع کنیم.

طیبی با تاکید براینکه ما قرارداد را با یک خودروسازی منعقد کردیم اما شرکتهای خودروسازی دیگر نیز از این اقدام استقبال کرده اند، خاطر نشان کرد: ما در صدد هستیم که دانش فنی این دو محصول را بدست آوریم؛ البته که در کنار اینها، در حال دستیابی به دانش فنی «مونولیست» ها و... هستیم.

به گفته رئیس جهاددانشگاهی، این پروژه تحقیقاتی است که تا پایان سال به نتیجه می رسد تا در ساخت خودرو در کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در زمینه‌ برق، الکترونیک، الکتروموتورها، ارتباطات هوشمند خودرویی و آلیاژهای خاص مرتبط با صنعت خودرو نیز زمینه‌ تحقیقاتی داشته‌ایم و توان رقابتی داریم.

منبع: مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]