کد خبر : 101868 یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 - 12:12:07
نرخ-مرگ-و-میر-ویروس-کرونا-۰.۷۵-درصد-است

پژوهش محققان استرالیایی نشان می دهد:

نرخ مرگ و میر ویروس کرونا ۰.۷۵ درصد است

پژوهش محققان استرالیایی نشان می دهد نرخ مرگ و میر ویروس کرونا ۰.۷۵ درصد است. همچنین این عفونت ۷.۵ بار مرگبارتر از آنفلونزا است.

به گفته محققان، کووید۱۹ منجر به مرگ یک نفر از بین هر ۱۳۳ مبتلا می شود.

گیدیون میروویتز-کتز از دانشگاه ولوونگانگ و دکتر لئا مرون از دانشگاه جیمز کوک در استرالیا این تحقیق را انجام داده اند. آنها درفضای آنلاین مطالعات انگلیسی زبان از سراسر جهان را جستجو کردند که نرخ مرگ و میر در آنها اشاره شده بود.

این دو محقق مطالعاتی را در نظر گرفتند که بیماران کووید۱۹ در آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، چین، ژاپن، فرانسه و کشتی تفریحی دیاموند پرنسس را  بررسی کرده بود.

آنها اطلاعات مربوط به ۱۳ پژوهش جهانی را درباره محاسبه نرخ واقعی مرگ و میر ویروس کرونا بررسی کردند و متوجه شدند این شاخص ۰.۷۵ درصد است.

با این احتساب کووید۱۹ ، هفت و نیم بار مرگبارتر آنفلونزا است. ارقام به دست آمده در این پژوهش با آمار نیویورک همخوانی دارد. در این شهر تست تصادفی آنتی بادی نشان داد یک چهارم جمعیت ۸ میلیونی آن به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به عبارت دیگر مرگ ۱۶ هزار نفر در نیویورک نشان دهده نرخ مرگ و میر ۰.۷۹ درصدی است.

پژوهش هایی مشابه در مقیاس کوچکتر در فنلاند، آلمان، سوئد و آمریکا انجام شده که نشان می دهد نرخ واقعی مرگ ومیر بین ۰.۱۹ تا ۰.۷۹ درصد است.

نرخ واقعی مرگ ومیر این ویروس احتمالا تا زمان پایان همه گیری و آمار کشورها درباره تعداد افراد مبتلا و بهبود یافته از آن، مشخص نخواهد شد.

منبع:مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]