کد خبر : 100249 شنبه 09 فروردین 1399 - 11:30:29
تاثیر-شگفت-انگیز-کروناویروس-بر-مشاغل-فضایی

توسط پروژه "تیله سیاه" ناسا محقق شد

تاثیر شگفت انگیز کروناویروس بر مشاغل فضایی

تصاویر ماهواره‌های ناسا از مرکز کشور چین، تاثیر شگفت انگیز کروناویروس جدید بر تعطیلی کسب و کارها را در این کشور نشان می‌دهد.

معمولا چراغ‌های روشن در شباهنگام در شهرها و زیرساخت‌های آنها ردپای تمدن را نشان می‌دهد. در حالی که اکنون دانشمندان با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای ناسا ثبت شده در اواخر ژانویه سال جاری میلادی، علائم تعطیلی تجارت و حمل و نقل در مرکز چین را در پی شیوع بیماری کووید-19 مشاهده کردند. ⁣ ⁣

تصاویر ماهواره‌ای در شب مانند این تصاویر، نورهای مصنوعی ایجاد شده توسط انسان را ثبت می‌کنند که حاکی از تمدن بشری و جریان زندگی در سیاره زمین است. سنجش از راه دور این نورها منبع اطلاعات جدیدی را برای بهبود درک ما از تعامل بین سیستم‌های انسانی و محیط زیست فراهم می‌کند. ⁣ ⁣

این تصاویر بخشی از پروژه بزرگتر در ناسا به نام "تیله سیاه"(Black Marble) است که نقش مهمی در تحقیقات در مورد آلودگی سبک، ماهیگیری غیرقانونی، آتش سوزی‌ها، تأثیرات ناشی از بحران و بازیابی آنها و سکونتگاه‌های انسانی و زیرساخت‌های انرژی مرتبط با آن دارد.

این تصاویر، کاهش چشمگیر نورهای مصنوعی را در پی شیوع کروناویروس جدید در چین نشان می‌دهد که بخش زیادی از کسب و کارها و حمل و نقل عمومی را به تعطیلی کشانده است.

منبع:ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]