علوم انسانی و هنر • رونق گردشگری تاثیر کمی از برجام داشت

  رونق گردشگری تاثیر کمی از برجام داشت

  پستی و بلندی سال‌ های اخیر در کشور چه قبل از برجام و چه بعد از آن، اتفاقات بسیاری را برای کسب و کارها از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رقم زد و دستخوش فراز و فرودهای زیادی شد و فعالان این حوزه با اتفاقات گوناگونی دست و پنجه نرم کردند.

  ادامه مطلب »
 • ارتشی از کودکان جهش یافته

  ارتشی از کودکان جهش یافته

  لوگان این بار در حال و هوایی متفاوت تر از سری های پیشین خود قصد دارد جنگ میان خیر و شر یا خوی انسانی و شیطانی را در قالب انسان جهش یافته با انسان های عادی به نمایش بگذارد.

  ادامه مطلب »
 • زندگی سبز با اهدای کتاب

  زندگی سبز با اهدای کتاب

  به گفته یک کارشناس در عرصه علم دانش شناسی؛ اهدای کتاب فرایندی است که باعث صرفه جویی در هزینه و وقت افراد می شود و به سبز شدن زندگی کمک کند.

  ادامه مطلب »
 • سرزمین فراعنه در اندیشه پسا کرونا

  سرزمین فراعنه در اندیشه پسا کرونا

  وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر به طور رسمی خبر از برنامه ریزی این کشور برای جذب دوباره گردشگران در دوران پسا کرونا داده و اعلام کرد این کشور قصد دارد به صورت محدود اجازه حضور گردشگران در این کشور را صادر کند.

  ادامه مطلب »
 • کشف هنر ایرانی در سرزمین اژدها

  کشف هنر ایرانی در سرزمین اژدها

  باستان شناسان چینی در پی کاوش یک ساله مقبره ای باستانی در مرکز این کشور موفق به شناسایی مقبره ای شده اند که در آن سمبل های آیین زرتشتی به روشنی دیده شده و این موضوع نشانه ای از تبادل فرهنگی در مسیر راه ابریشم است.

  ادامه مطلب »
 • اندیشه در دوره میانه ترجمه و منتشر شد

  اندیشه در دوره میانه ترجمه و منتشر شد

  جلد دوم از مجموعه تاریخ فلسفه غرب آکسفورد با عنوان اندیشه در دوره میانه تألیف دیوید لاسکم با ترجمه میثم سفیدخوش به همت سازمان سمت منتشر شد.

  ادامه مطلب »
 • کتاب روانشناسی فرهنگی منتشر شد

  کتاب روانشناسی فرهنگی منتشر شد

  کتاب روانشناسی فرهنگی نوشته استیون جی. هین با ترجمه جمعی از مترجمان به ویراستار علمی علی فتحی آشتیانی به همت پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمان سمت منتشر شد.

  ادامه مطلب »
 • هرمز، بهشت زمین‌شناسی است

  هرمز، بهشت زمین‌شناسی است

  روز گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میزبان آئین رونمایی از مستند رخساره زمین با عنوان «هرمز، جزیره رنگ ها» بود. مستندی که با همکاری معاونت علمی و فناوری تهیه و رونمایی شد.

  ادامه مطلب »
 • کشف روستای باستانی ۲۲۰۰ ساله در انگلستان

  کشف روستای باستانی ۲۲۰۰ ساله در انگلستان

  تیمی از باستان شناس دانشگاه آکسفورد که در حال کاوش در یک سایت باستانی مربوط به روم باستان بودند،موفق به کشف بقایای یک روستای عصر آهن در ناحیه تای گرین (Tye Green) در منطقه اسکس شدند.

  ادامه مطلب »
 • سال بد صنایع‌دستی

  سال بد صنایع‌دستی

  سال 99 برای هنرمندان صنایع‌دستی سال خوبی نبوده است. کرونا بر پیکر کم جان صنایع دستی زخم عمیقی وارد کرد و نفس فعالان صنعت صنایع دستی را به شماره انداخت.

  ادامه مطلب »