علوم انسانی و هنر • جذب گردشگر منجر به اشتغال ثروت ساز می شود

  جذب گردشگر منجر به اشتغال ثروت ساز می شود

  به گفته رییس پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی از مواردی که سبب جذب گردشگر و توسعه گردشگری در کشور می‌شود، آموزش نحوه صحیح برخورد جامعه میزبان با گردشگر است؛ زیرا جذب گردشگر جذب ثروت، و جذب ثروت، جذب اشتغال را به دنبال دارد.

  ادامه مطلب »
 • تعویق کنکور ارشد 1400

  تعویق کنکور ارشد 1400

  طی روز های اخیر بسیاری از داوطلبان با تشکیل کمپینی خواستار تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد به دلیل شرایط کرونایی شدند. این کمپین با مخاطب قراردادن رئیس جمهور و وزیر علوم به جمع آوری الکترونیکی امضا از داوطلبان پرداختند.

  ادامه مطلب »
 • کاهش آسیب های اجتماعی با حمایت از پروژه های علمی

  کاهش آسیب های اجتماعی با حمایت از پروژه های علمی

  رئیس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی گفت: حمایت از پروژه های علمی – مداخله ‌ای ضمن کاهش آسیب ها و مسایل اجتماعی، می تواند امید را به جامعه بازگرداند و شرایط زیست مناسب تری را برای هموطنان فراهم آورد.

  ادامه مطلب »
 • به زندگی آری بگویید

  به زندگی آری بگویید

  مطالعه کتاب «آری به زندگی» در این روزهای سخت که با ناملایمات بسیار همچون ناپایداری های اقتصادی و اجتماعی، تغییرات اقلیمی و هم گیری بیماری های جدید مواجهیم، روزنه ای به سوی امید و پرداختن به احوالات درونی ماست.

  ادامه مطلب »
 • چرا با افزایش سن؛ زمان تند تر می گذرد

  چرا با افزایش سن؛ زمان تند تر می گذرد

  به گفته یک پژوهشگر، از نظر علمی زمان مولفه ثابتی است که ما برداشت متفاوتی از آن داریم و گاهی اینگونه به نظر می آید که تند تر یا کند تر می گذرد. به همین دلیل یک کودک با یک فرد کهنسال درک متفاوتری از زمان دارد.

  ادامه مطلب »
 • کتاب علمی برگزیده سال ۲۰۲۱معرفی شد

  کتاب علمی برگزیده سال ۲۰۲۱معرفی شد

  کتاب «دانش می توانم و نمی توانم: سفر یک فیزیکدان در سرزمین جعلیات» نوشته کیارا مارلتو یکی از جالب توجه ترین کتاب های علمی منتشر شده در سال جاری است که توجه منتقدان را به خود جلب کرده است.

  ادامه مطلب »
 • پنجره ای نو به روی فعالان حوزه توریسم

  پنجره ای نو به روی فعالان حوزه توریسم

  برنامه آنلاین تابستانه «دین و گردشگری» به میزبانی دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب و با همکاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در طول دو هفته برگزار می شود.

  ادامه مطلب »
 • باید شرایط سیستان و بلوچستان را برای ورود به قرن جدید آماده کنیم 

  باید شرایط سیستان و بلوچستان را برای ورود به قرن جدید آماده کنیم 

  صعود به قله فکر و اندیشه و ورود به سرزمین دل‌های مردمان با گردشگری امکان‌پذیر شده است.

  ادامه مطلب »
 • فرهنگ زبان مشترک مردم جهان است

  فرهنگ زبان مشترک مردم جهان است

  دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران معتقد است؛ فرهنگ و هنر زبان مشترک تمام  مردم جهان است و مجموعه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جایی است که می تواند دست فرهنگ و صنایع خلاق را در کشور  بگیرد.

  ادامه مطلب »
 • گردشگری سلامت، قربانی اصلی شیوع ویروس کرونا

  گردشگری سلامت، قربانی اصلی شیوع ویروس کرونا

  درحال حاضر ایران یکی از مقاصد بزرگ گردشگری سلامت در منطقه به حساب می آید و کشورهای همجوار مانند جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، عراق، افغانستان و بسیاری از کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات پزشکی ایران هستند.

  ادامه مطلب »