فناوری اطلاعات • لزوم توجه ویژه به «فناوری بلاکچین» در ایران

  لزوم توجه ویژه به «فناوری بلاکچین» در ایران

  این روزها آوازه فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال به سرعت در گوشه و کنار جهان در حال گسترش بوده و کشور ما نیز از آن بی نصیب نمانده است. محققان کشور ما هم برای بهره گیری هرچه بیشتر از این فناوری آینده ساز پیشنهادهایی دارند.

  ادامه مطلب »
 • آیا گرفتن مشاوره پزشکی از گوگل مفید است؟

  آیا گرفتن مشاوره پزشکی از گوگل مفید است؟

  پژوهشگران دانشكده پزشكی هاروارد در یک پروژه تحقیقاتی دریافتند که کمک گرفتن از گوگل برای تشخیص نوع بیماری، شناسایی شدت شرایط و انتخاب مراقبت مناسب مفید است و سه چهارم جستجوكنندگان می توانند، به تشخیص و انتخاب درست دست پیدا کنند.

  ادامه مطلب »
 • روی ژاکت خود فیلم ببینید!

  روی ژاکت خود فیلم ببینید!

  پژوهشگران استرالیایی با ساخت یک پارچه الکترونیکی که قادر به نمایش پیکسلی و همچنین ارتباط الکترونیکی است، گام ارزنده ای در جهت تولید پارچه های هوشمند و نمایشگرهای انعطاف پذیر برداشته اند.

  ادامه مطلب »
 • گلگسی S21 یا پیکسل 5، کدام بهتر است؟

  گلگسی S21 یا پیکسل 5، کدام بهتر است؟

  هر ساله غول های فناوری دنیا مدل های جدیدی از گوشی های هوشمند را روانه بازار می کنند تا بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند. اما گاهی مقایسه میان دو محصول می تواند به کاربران در انتخاب بهترین محصول موردنیازشان کمک کند.

  ادامه مطلب »
 • ماهواره جدید استارلینک به مدار زمین رفت

  ماهواره جدید استارلینک به مدار زمین رفت

  ایلان ماسک در راستای توسعه برنامه جاه طلبانه ارائه اینترنت ماهواره ای، امروز صبح ۶۰ ماهواره جدید شبکه استارلینک را توسط زیر مجموعه دیگر فضایی خود یعنی اسپیس ایکس به مدار زمین خواهد فرستاد.

  ادامه مطلب »
 • هند چگونه به غول دیجیتال جهانی ۲۰۲۰ معروف شد؟

  هند چگونه به غول دیجیتال جهانی ۲۰۲۰ معروف شد؟

  هند در سال گذشته و در پی رشد بازار تجارت آنلاین، راهکار ی در برابر بازار دیجیتال جهانی و مطرح کردن بازی های دیجیتال در این زمینه به کار گرفت که می تواند در سطح جهانی مطرح شود. این سیاست ها باعث شد هند به عنوان غول دیجیتال جهانی در سال ۲۰۲۰ معرفی شود

  ادامه مطلب »
 • عرضه گوشی های بدون پورت اتصال

  عرضه گوشی های بدون پورت اتصال

  خبرهای رسیده حاکی از آن است که آیفون 13 که قرار است امسال رونمایی شود بدون پورت اتصال بوده و اپل می خواهد شگفتی دیگری در جدیدترین محصول خود برای کاربران داشته باشد.

  ادامه مطلب »
 • نمایشگرهای هوشمندی که خود را ترمیم می کند

  نمایشگرهای هوشمندی که خود را ترمیم می کند

  دانشمندان کره ای از روغن بذر کتان برای ترمیم نمایشگرهای شکسته گوشی های هوشمند استفاده کرده اند به طوری که نمایشگر می تواند خود را ترمیم کند.

  ادامه مطلب »
 • استارلینک اجرایی می شود

  استارلینک اجرایی می شود

  ایلان ماسک، مدیر شرکت SpaceX طی برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است سال آینده پروژه اینترنت ماهواره ای خود موسوم به «استارلینک» را در ایالت می سی سی پی اجرایی کند.

  ادامه مطلب »
 • مجازی پرو کنید

  مجازی پرو کنید

  یکی از مشکلات و دردسرهای خرید لباس به صورت آنلاین، پس فرستادن جنس خریداری شده به دلیل اندازه نبودن لباس است.

  ادامه مطلب »