فناوری اطلاعات • دانشجویان با آموزش مجازی مشکل دارند

  دانشجویان با آموزش مجازی مشکل دارند

  بسیاری از دانشجویان علاوه بر تحصیل باید وظایف دیگری را نیز بر عهده گرفته و برخی از آن ها شاغل بوده یا دارای فرزند هستند. همه گیری کرونا سبب شده است برنامه زندگی و کاری دانشجویان دچار مشکل شده و این مساله نارضایتی آن ها را در پی داشته است.

  ادامه مطلب »
 • تشخیص زودهنگام سرطان پستان ممکن شد

  تشخیص زودهنگام سرطان پستان ممکن شد

  یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی به سرعت در حال تغییر نحوه تشخیص پزشکان ، آسیب شناسان و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی است. به تازگی محققان موفق شدند با تلفیق هوش مصنوعی و تصاویر سونوگرافی، سرطان پستان را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

  ادامه مطلب »
 • اسکیناپ؛ پل ارتباطی بیماران با پزشکان پوست

  اسکیناپ؛ پل ارتباطی بیماران با پزشکان پوست

  اسکیناپ نرم افزاری است که به شما اجازه می دهد در خانه با پزشکتان درباره مشکلات پوستی خود گفتگو کنید و در نهایت روند درمانی خود را طی کنید؛ درست مانند فردی که به پزشک ماهری دسترسی دارد.

  ادامه مطلب »
 • محدودیت ها باز هم نتوانست مانع شود

  محدودیت ها باز هم نتوانست مانع شود

  موفقیت نرم افزارهای آموزشی در دوران همه گیری کرونا موضوع مهمی است که بارها به آن اشاره شده و نظرات ضد و نقیضی در این رابطه وجود دارد. اما برخی نیز معتقدند مهندسان ایرانی با وجود محدودیت های موجود توانسته اند عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

  ادامه مطلب »
 • ورود به مایکروسافت با اثر انگشت

  ورود به مایکروسافت با اثر انگشت

  مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که تمام کاربران می توانند بدون وارد کردن رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوند.

  ادامه مطلب »
 • چگونه اندروید گوشی را آپدیت کنیم؟

  چگونه اندروید گوشی را آپدیت کنیم؟

  تمام گوشی هایی که مجهز به سیستم عامل اندروید هستند، هر چند وقت یکبار نسخه جدیدی از آنها ارائه می شود تا مشکلات امنیتی، باگ های نسخه قدیمی از بین برود.

  ادامه مطلب »
 • شارژرهای وایرلس چگونه کار می کنند؟

  شارژرهای وایرلس چگونه کار می کنند؟

  این روزها شاهد گسترش استفاده از شارژرهای بدون سیم برای شارژ دستگاه های مختلفی همچون موبایل و ساعت های هوشمند هستیم. ممکن است بسیاری از افراد در مورد نحوه عملکرد این سیستم ها اطلاعاتی نداشته باشند. در این گزارش به بررسی چگونگی این موضوع می پردازیم.

  ادامه مطلب »
 • اتاقک‌ هایی برای شارژ بی سیم موبایل

  اتاقک‌ هایی برای شارژ بی سیم موبایل

  پژوهشگران ژاپنی در مطالعه ای که نتایج آن را اخیراً منتشر کرده‌اند، از روشی برای تغذیه بی سیم وسایل الکترونیکی کوچک پرده برداشته‌اند که می‌تواند تحولی قابل توجه را در این حوزه به همراه داشته باشد.

  ادامه مطلب »
 • هوش مصنوعی در موتور جستجوی آنلاین

  هوش مصنوعی در موتور جستجوی آنلاین

  Semantic Scholar ، موتور جستجویی مبتنی بر هوش مصنوعی است که با هدف ارائه مقالات دانشگاهی و علمی به محققان طراحی و راه اندازی شده است.

  ادامه مطلب »
 • چگونه رزومه حرفه‌ ای با Microsoft Word بسازیم؟

  چگونه رزومه حرفه‌ ای با Microsoft Word بسازیم؟

  هرچند نوشتن رزومه حرفه ‌ای کاری دشوار و زمان ‌بر است اما تاثیر بسیار زیادی در جلب توجه کارفرما دارد و صاحب کسب و کار را برای برقراری تماس با کارجو ترغیب می کند.

  ادامه مطلب »