فنی - مهندسی • شارژ خودروهای الکتریکی در ۵ دقیقه

  شارژ خودروهای الکتریکی در ۵ دقیقه

  پژوهشگران موفق به ساخت نوعی باتری جدید لیتیوم یونی شده اند که در آن با استفاده از ماده ژرمانیوم سرعت شارژ بسیار افزایش یافته و امکان شارژ کامل باتری خودروهای الکتریکی طی پنج دقیقه فراهم می شود.

  ادامه مطلب »
 • رونمایی از 57 محصول نانویی

  رونمایی از 57 محصول نانویی

  مدیر شبکه تبادل فناوری در گفتگو با سیناپرس می گوید: در نمایشگاه امروز که مورد بازدید سورنا ستاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت، 40 محصول صنعتی در حوزه فناوری نانو که به مرحله تجاری سازی رسیده اند، توسط شرکت های تولیدکننده معرفی شده اند.

  ادامه مطلب »
 • دوربین چرخان، عکاس آزاد در خانه شما

  دوربین چرخان، عکاس آزاد در خانه شما

  همه گیری کرونا و استفاده بیشتر از نرم افزارهای Zoom و دیگر نرم افزارهای دوربینی برای شرکت در کنفرانس ها باعث روی کار آمدن جدیدترین دوربین ها شده و در این میان شرکت آمازون هم دست به کار شده و جدیدترین دوربین خود به نام Echo Show 10 را ساخته است.

  ادامه مطلب »
 • امکان کنترل حملات تروریستی و نظامی توسط پهپادها

  امکان کنترل حملات تروریستی و نظامی توسط پهپادها

  به تازگی سامانه ضد هواپیمای بدون سرنشین جدیدی توسط روسیه ساخته شده که با عنوان زاشچیتا معرفی و قادر به کنترل هر نوع هواپیمای مهاجم و قطع ارتباط وی با پردازنده بوده و قابل حمل توسط انسان است.

  ادامه مطلب »
 • لکسوس با ابر خودروی هشت سیلند باز می گردد

  لکسوس با ابر خودروی هشت سیلند باز می گردد

  خودروساز مشهور ژاپنی با نسخه جدید V8 در کلاس سالن IS خود قصد دارد بازارها را تسخیر کند زیرا این خودرو به طور رسمی اولین اتومبیل دارای نشان F Sport Performance خواهد بود.

  ادامه مطلب »
 • میتسوبیشی در آستانه لغو تصمیم خود برای خروج از اتحادیه اروپا

  میتسوبیشی در آستانه لغو تصمیم خود برای خروج از اتحادیه اروپا

  مدارک منتشر شده در رسانه های اقتصادی نشان می دهد خودروساز مشهور ژاپنی یعنی میتسوبیشی در آستانه لغو تصمیم خود برای خروج از اتحادیه اروپا است و تصمیم دارد با قدرت در بازارهای اروپایی به فعالیت خود ادامه دهد.

  ادامه مطلب »
 • پیشنهاد درمان کرونا با گاز ازون

  پیشنهاد درمان کرونا با گاز ازون

  پژوهشگران انجمن ازون هند در پژوهش های خود روی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ دریافتند که روش ازون درمانی می تواند به عنوان روش مکمل در درمان کرونا مورد استفاده قرار گرفته و به کاهش عفونت و بهبود سریعتر بیماران کمک کند.

  ادامه مطلب »
 • طراحی خودرو برای ۱۰ سال آینده

  طراحی خودرو برای ۱۰ سال آینده

  نسخه رادیکال مفهومی E-R9 را می توان چشم انداز آینده خودرو لوتوس دانست که در سال 2030 و البته در حوزه اتومبیل های مسابقه ای استقامت ارائه شده و با دیدن این نسخه مفهومی می توان فهمید که این خودروها در ده سال آینده چگونه می توانند به نظر برسند.

  ادامه مطلب »
 • تغییر رویکرد کمپانی شل به حوزه سوخت های پاک

  تغییر رویکرد کمپانی شل به حوزه سوخت های پاک

  شرکت بزرگ تولیدی نفت و محصولات پتروشیمی شل به عنوان بخشی از برنامه بلند مدت خود برای دستیابی به توقف انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ ، متعهد شد شبکه شارژ خودروهای الکتریکی و سرمایه گذاری عمده در سوخت هیدروژنی را به طور گسترده دنبال کند.

  ادامه مطلب »
 • با خودروی های الکتریکی ۷ صندلی فورد آشنا شوید

  با خودروی های الکتریکی ۷ صندلی فورد آشنا شوید

  دو مدل جدید خودروی های الکتریکی هیبریدی فورد به نام های S-Max وGalaxy از جمله ارزان ترین خودروهای هیبریدی هفت صندلی موجود در کشور انگلستان هستند که با مصرف کم سوخت، راندمان رقابت بنزینی را ارائه می دهند.

  ادامه مطلب »