فنی - مهندسی • نسل جدید هیوندای i10 معرفی می شود

  نسل جدید هیوندای i10 معرفی می شود

  گزارش های رسمی نشان می دهد چند سال پس از معرفی هیوندای i10، این شرکت در حال توسعه دو خودروی الکتریکی کوچک به عنوان جانشین این محصول برای بازار اروپا است که قیمتی کمتر از ۲۰ هزار یورو خواهند داشت.

  ادامه مطلب »
 • پرتاب موفق ۴۶ ماهواره استارلینک به مدار زمین

  پرتاب موفق ۴۶ ماهواره استارلینک به مدار زمین

  ساعاتی پیش و طی عملیاتی موفق، شرکت فضایی اسپیس ایکس گروه دیگری از ماهواره ‌های استارلینک خود را با موشک فالکون ۹ که از مرکز نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا بلند شد، به مدار پایینی زمین پرتاب کرد.

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از نمایشگاه بین المللی فناوری 5G

  گزارش تصویری از نمایشگاه بین المللی فناوری 5G

  کنوانسیون 5G سال ۲۰۲۲ به میزبانی شهر هاربین در کشور چین در حال برگزاری است و در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای اینترنت اشیا، اینترنت 5G و شبکه های پشتیبانی به نمایش گذاشته شده است.

  ادامه مطلب »
 • ارزان ترین خودروی الکتریکی اروپا را بشناسید

  ارزان ترین خودروی الکتریکی اروپا را بشناسید

  شرکت لتونی دارتز از نسخه کانورتیبل خودروی شهری خود با نام Freze Nikrob رونمایی کرد که که ادعا می شود ارزان‌ ترین خودروی الکتریکی در اتحادیه اروپا است. این خودرو با نام تجاری Freze Froggy Beachstar معرفی شده است.

  ادامه مطلب »
 • اسپیس ایکس ۵۲ ماهواره را به مدار زمین می برد

  اسپیس ایکس ۵۲ ماهواره را به مدار زمین می برد

  اسپیس ایکس در تلاش است تا ۵۲ ماهواره ارتباطی استارلینک دیگر را روز به مدار پایین زمین بفرستد، این موضوع هنوز به طور قطعی انجام نشده و هر لحظه امکان پرتاب این ماهواره ها وجود دارد زیرا کنترل ‌کننده ‌های ماموریت، منتظر شرایط مساعد جوی هستند.

  ادامه مطلب »
 • بررسی ویژگی های فنی ب ام و M8

  بررسی ویژگی های فنی ب ام و M8

  شرکت خودروسازی ب ام و با تداوم تولید خودروی پرطرفدار سری M تلاش می‌کند تا هم یک خودروی اسپرت و هم GT با نتایج متفاوت به مصرف کنندگانش ارائه دهد. در این گزارش به بررسی ویژگی های فنی  ب ام و M8 می پردازیم.

  ادامه مطلب »
 • با مزدا RX-8 آشنا شوید

  با مزدا RX-8 آشنا شوید

  حدود 25 سال پس از اینکه اولین مزدا RX-7 موتور وانکل تولید شده و این شرکت را به شهرت رساند، شرکت مزدا پیشرانه جدیدی را برای یک محصول کوپه عجیب و غریب جدید اختراع کرد.

  ادامه مطلب »
 • توقف پروژه خودروهای الکتریکی اوبر

  توقف پروژه خودروهای الکتریکی اوبر

  استارت ‌آپ خودروهای برقی Arrival، توسعه خودروی سواری الکتریکی خود را به حالت تعلیق درآورده و آزمایش اتوبوس برقی خود را نیز به منظور صرفه‌ جویی در هزینه های موجود، متوقف کرده است.

  ادامه مطلب »
 • کودکان مجازی تولید شدند

  کودکان مجازی تولید شدند

  پژوهشگران موفق شده اند با تلفیق هوش مصنوعی و داده های روان شناسانه، کودکان مجازی تولید کنند که قادر به فکر کردن به روش مشابه کودکان باشند. این فناوری می تواند گام بزرگی در مطالعات روان شناسی کودک محسوب شود.

  ادامه مطلب »
 • تشخیص سوسیس و کالباس های سرطان زا به کمک تلفن همراه

  تشخیص سوسیس و کالباس های سرطان زا به کمک تلفن همراه

  سوسیس و کالباس علی رغم ضررهای فراوان دارای طرفداران زیادی هستند و به همین دلیل محققان یک اپلیکیشن جدید موبایلی طراحی کرده اند که می ‌تواند این خوراکی ها را از نظر مواد نگهدارنده سرطان زا، بررسی کند.

  ادامه مطلب »