فنی - مهندسی • مرگ دوباره خودروی تسلا مدل3

  مرگ دوباره خودروی تسلا مدل3

  بار دیگر داستان تلخ حماسه خودروی 25 هزار دلاری مدل3 تسلا در حال تکرار شدن است.

  ادامه مطلب »
 • سرمایه گذاری غول فناوری اروپا در چین

  سرمایه گذاری غول فناوری اروپا در چین

  شرکت ABB که با عنوان غول فناوری سوئیس شناخته می شود، روز دوشنبه و در قالب برگزاری مراسم هفته نوآوری در شهر ژیامن واقع در استان فوجی-آن نمایشگاهی ویژه برپا می کند.

  ادامه مطلب »
 • تولید فناوری آلمان در سرزمین اینکاها

  تولید فناوری آلمان در سرزمین اینکاها

  شرکت فولکس واگن آلمان قصد دارد با یک سرمایه گذاری ۲۳۳ میلیون دلاری، خط تولید جدیدی جهت ساخت موتور دو هزار سی سی جدید خود را در مکزیک تاسیس کرده و این محصول را در مکزیک و ایالات متحده عرضه کند.

  ادامه مطلب »
 • انقلابی در صنعت طراحی خودرو

  انقلابی در صنعت طراحی خودرو

  دو خودروسازی بزرگ جگوار و لندروور در نظر دارند تا با هدف ایجاد تحول در صنعت طراحی خودرو با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند و در همین راستا نمایندگانی از سوی خود برای این همکاری معرفی و منصوب کرده اند.

  ادامه مطلب »
 • کشف ابررسانایی که وجودش عملی نبود

  کشف ابررسانایی که وجودش عملی نبود

  ابررسانایی، پدیده ای است که در آن، یک مدار الکتریکی مقاومت خود را از دست می دهد و تحت شرایط خاص بسیار کارآمد می شود. این حالت، به شیوه های مختلفی اتفاق می افتد که محققان پیش از این تصور می کردند امکان آن وجود ندارد.

  ادامه مطلب »
 • قدرت نمایی چین در ارسال فضاپیمای تجاری

  قدرت نمایی چین در ارسال فضاپیمای تجاری

  روز گذشته یک ماهواره چینی برای نخستین بار توسط یک راکت فضاپیمای تجاری در مدار زمین قرار گرفت. این ماموریت که دقیقا بر اساس برنامه ریزی قبلی و کاملا موفقیت آمیز انجام شد را می توان قدرت نمایی چین در حوزه پرتاب ماهواره های تجاری محسوب کرد.

  ادامه مطلب »
 • ساختار انتخابات الکترونیکی چگونه است؟

  ساختار انتخابات الکترونیکی چگونه است؟

  همزمان با افزایش التهاب انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا، بحث رأی گیری الکترونیکی در رسانه ها و شبکه های مجازی داغ شده است. به همین دلیل در این گزارش به بررسی این نوع خاص از انتخابات می پردازیم.

  ادامه مطلب »
 • چرا خودروسازهای زیان ده تعطیل نمی شوند؟

  چرا خودروسازهای زیان ده تعطیل نمی شوند؟

  امروزه در شرایطی که بحران کرونا اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده است، هنوز صنایع خودروسازی علی رغم کاهش شدید مشتری در حال فعالیت هستند و این موضوع ممکن است سوالات زیادی را برای بسیاری از مردم ایجاد کند.

  ادامه مطلب »
 • توسعه فناوری خودروی هوشمند در شهرها

  توسعه فناوری خودروی هوشمند در شهرها

  یک پروژه مشترک جدید به نام Servcity با همکاری دولت انگلیس و برخی شرکت های خودروسازی و مراکز مهم صنعتی از جمله نیسان آغاز به کار کرد که هدف آن کاهش موانع فناوری خودروهای هوشمند در شهرها عنوان شده است.

  ادامه مطلب »
 • نبرد جنسیس GV70 و آئودی Q5 در بازارهای اروپايی

  نبرد جنسیس GV70 و آئودی Q5 در بازارهای اروپايی

  به تازگی تصاویر نمونه آزمایشی هیوندای جنسیس GV70 که قرار بود در اوایل سال جاری میلادی به بازارهای اروپایی ارائه شود، منتشر شده است. علت این تأخیر، همه گیری کرونا بوده و این خودرو با هدف رقابت با آئودی پا به عرصه جهانی می گذارد.

  ادامه مطلب »