پزشکی و سلامت • رژیم و مکمل های گیاهی تاثیری در کاهش وزن ندارند

  رژیم و مکمل های گیاهی تاثیری در کاهش وزن ندارند

  مطالعات جدید در مورد چاقی که در این هفته در کنگره اروپایی چاقی (ECO) ارائه می شود، نشان می دهد که شواهد کافی برای ارتباط رژیم های غذایی و مکمل های گیاهی با کاهش وزن وجود ندارد.

  ادامه مطلب »
 • آیا پارکینسون درمان دارد؟

  آیا پارکینسون درمان دارد؟

  بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرفته عصبی است که بر توانایی حرکت افراد تأثیر گذاشته و در کیفیت آن اختلال ایجاد کرده و منجر به بروز نشانه‌هایی مانند لرزش، حرکات آهسته و سفتی عضلات می‌ شود.

  ادامه مطلب »
 • زمان عادت ماهانه زنان با اطرافیانشان تنظیم می شود

  زمان عادت ماهانه زنان با اطرافیانشان تنظیم می شود

  مدت ها است که این موضوع مورد مطالعه قرار دارد که دوره های قاعدگی زنان می تواند با سایر زنانی که در کنار آن ها زندگی می کنند، تنظیم شده و همگام شوند. مطالعات جدید نشان می دهد این مساله صحت داشته و می توان آن را تایید کرد.

  ادامه مطلب »
 • اضطراب جدایی در کودکان را جدی بگیرید

  اضطراب جدایی در کودکان را جدی بگیرید

  یک روانشناس کودک گفت: آشکارترین نشانه های اضطراب جدایی در کودکان به صورت وحشت زدگی واقعی نمایان می شود.

  ادامه مطلب »
 • علائم بیماری های قلبی در کودکان چیست ؟

  علائم بیماری های قلبی در کودکان چیست ؟

  متخصصان بیماری های قلبی هشدار داده اند که اگر نقایص قلبی در هنگام تولد تشخیص داده نشود، علائمی مانند سرگیجه، بیهوشی ناگهانی صدای نامنظمی ضربان قلب می تواند نشانه بیماری قلبی باشد که در بیشتر مواقع زمینه ای ژنتیکی دارد.

  ادامه مطلب »
 • سارقان بویایی را بشناسید

  سارقان بویایی را بشناسید

  حس بویایی به عنوان یکی از مهم ترین حواس انسان، در لذت بردن از طعم و رایحه انواع غذاها و عطرها نقش مهمی دارد اما برخی بیماری ها و از همه مهم تر، کووید- 19 آن را کاهش می دهد.

  ادامه مطلب »
 • اگر در خانواده سابقه‌‌ سرطان دارید هرگز این خوراکی ها را نخورید

  اگر در خانواده سابقه‌‌ سرطان دارید هرگز این خوراکی ها را نخورید

  افرادی که سابقه‌ خانوادگی ابتلا به سرطان دارند، هر کاری که بتوانند می‌کنند تا احتمال ابتلا به این عارضه را در خود کاهش دهند. مواد غذایی که می‌خورید، رابطه‌ی مستقیمی با شکل‌گیری سرطان یا افزایش احتمال ابتلا به آن دارند.

  ادامه مطلب »
 • دختران چاق، کمتر به سرطان پستان مبتلا می شوند

  دختران چاق، کمتر به سرطان پستان مبتلا می شوند

  پژوهشگران دانمارکی در بررسی های جدید خود دریافتند که دختران با شاخص توده بدنی بالاتر نسبت به افراد هم سن خود با شاخص توده بدنی پایین تر کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند البته این نتایج در زنان یائسه متفاوت است.

  ادامه مطلب »
 • شناسایی جهش های بعدی ویروس کرونا پیش از شروع آن

  شناسایی جهش های بعدی ویروس کرونا پیش از شروع آن

  یک شبکه جهانی از دانشمندان، واحدهای عملکردی پروتئین های ویروس کرونا را جدا کرده و موفق شدند تا ساختار، عملکرد و فعل و انفعالات آنها را شناسایی کنند که برای تشخیص وقوع و ظهور نوع جدید و تنظیم پروتکل های مناسب آن بسیار مفید خواهد بود.

  ادامه مطلب »
 • چرا همیشه خسته ام ؟

  چرا همیشه خسته ام ؟

  فردی 36ساله هستم.شش ماه است که دچار خستگی های متوالی همراه با سردرد و مشکلات گوارشی هستم. همچنین بر اثر فعالیت‌های فیزیکی شدید و استرس این حالت بدتر می‌شد.چرا من همیشه خسته ام؟لطفا دراین خصوص توضیحات بیشتری بدهید.

  ادامه مطلب »