• گزارش-تصویری-از-بزرگترین-معدن-الماس-جهان جمعه 29 خرداد 1394 - 06:15:05

  گزارش تصویری از بزرگترین معدن الماس جهان

  سینا‌پرس: بزرگ ترین معدن الماس رو باز جهان در منطقه میرنی واقع در شرق سیبری در روسیه قرار گرفته است . عمده شهرت این معدن به دلیل نوع شکل گیری تدریجی آن است که سبب ایجاد حفره ای بسیار بزرگ در دل زمین شده است .

 • افزایش-امنیت-پرواز-با-موتور-الکتریکی-اضافی پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 16:49:16

  افزایش امنیت پرواز با موتور الکتریکی اضافی

  سینا‌پرس: محققان دانشگاه کارلوس سوم شهر مادریدCarlos III de Madrid University با همکاری شرکت هوا فضای AXTER، با نصب یک موتور متحرکه الکتریکی بر روی هواپیما کوچک موتور بنزینی موفق شدند قدرت موتور را افزایش دهند و عملکرد در شرایط اضطراری را بهبود ببخشند.

 • نمایشگاه-نرم-افزار-و-خدمات-اطلاعاتی-در-دالیان پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 11:44:29

  نمایشگاه نرم افزار و خدمات اطلاعاتی در دالیان

  سینا‌پرس: نمایشگاه بین المللی نرم افزار و خدمات اطلاعاتی چین از روز بیس و ششم خرداد ماه آغاز به کار کرده است . در این نمایشگاه آخرین تکنولوژی ها و ایده های جدید و به روز این حوزه معرفی می شوند .

 • نمایشگاه-سرگرمی-های-الکترونیکی-درقاره-آمریکا پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 11:42:40

  نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی درقاره آمریکا

  سینا‌پرس: قاره آمریکا به طور همزمان میزبان دو نمایشگاه بین المللی در حوزه الکترونیک است . یکی از این نمایشگاه ها در شهر لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا و دیگری در شهر سائو پائولوی برزیل افتتاح شده و آغاز به کار کرده اند .

 • گزارش-تصویری-و-تحلیل-فنی-ازگنبد-جبلیه پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 11:09:53

  گزارش تصویری و تحلیل فنی ازگنبد جبلیه

  سینا‌پرس: مقبره جبل سنگ یا گنبد جلیله در انتهای خیابان شهدا و در دامنه كوه های مسجد صاحب الزمان (عج) شهر كرمان واقع شده است .

 • گزارش-تصویری-از-حفره-بزرگ-دریائی پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 11:02:19

  گزارش تصویری از حفره بزرگ دریائی

  سینا‌پرس: در منطقه آمریکای مرکزی و نزدیکی باریکه ای از خشکی که دو پهنه آمریکی شمالی و جنوبی را به یکدیگر متصل می کند، یکی از شگفت انگیز ترین پدیده های زمین شناسی در اقیانوس دیده می شود که به حفره بزرگ آبی مشهور است.

 • گزارش-تصویری-از-آبشار-داد-ساگر پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 10:57:48

  گزارش تصویری از آبشار داد ساگر

  سینا‌پرس: آبشار داد ساگر در مرز دو ایالت گوا و کارناتاکا در جنوب غربی هندوستان قرار گرفته است و به عنوان زیباترین آبشار هندوستان و یکی از زیباترین آبشارهای آسیا و جهان شناخته می شود .

 • گزارش-ویدئویی-از-مرکز-شتاب-دهنده-هادرونی پنج شنبه 28 خرداد 1394 - 10:53:51

  گزارش ویدئویی از مرکز شتاب دهنده هادرونی

  سینا‌پرس: پژوهشگران با کمک ابر دستگاه برخورد دهنده هادرونی و با انجام برخورد دو پرتو مخالف پروتون ها با یکدیگر و تولید سیزده تریلیون الکترون ولت electronvolts انرژی در تلاش اند تا به درک عمیق تری از جهان هستی دست پیدا کنند .

 • گزارش-ویدئویی-از-نقش-ربات-ها-در-مزارع-و-دامداری-ها چهارشنبه 27 خرداد 1394 - 10:29:03

  گزارش ویدئویی از نقش ربات ها در مزارع و دامداری ها

  سینا‌پرس: یک مزرعه دار در کشور آمریکا توانسته است با استفاده از ربات هائی که توسط یک کامپیوتر مرکزی هدایت و کنترل می شوند ، مزرعه ای رباتیک ایجاد کرده و کلیه فعالیت های دامداری و تغذیه و نگهداری از گاو هایش را با کمک ربات ها انجام دهد .

 • گزارش-تصویری-و-تحلیل-فنی-برج-آهنگان چهارشنبه 27 خرداد 1394 - 10:23:00

  گزارش تصویری و تحلیل فنی برج آهنگان

  سینا‌پرس: نام دیگر برج آهنگان ، اخنجان است که احتمالاً صورت معرب شده این واژه باشد . در مجموع ، معماری میل آهنگان چنین نشان می دهد که یکی از بناهای اواخر قرن هشتم و اوایل قرن نهم است اما اطلاعات چندانی در مورد چگونگی و تاریخ دقیق ساخت آن به دست نیامده است .