• گزارش-ویدئویی-از-سنسورهای-ویژه-پروازی-در-خفاش- یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 19:25:41

  گزارش ویدئویی از سنسورهای ویژه پروازی در خفاش

  سینا‌پرس: پژوهشگران امریکایی دریافتند که بال های خفاش ها به سنسورهایی مجهز است که هر چیز نا محسوس و غیر قابل مشاهده در هوا را شناسایی کرده و از طریق سلول های عصبی به مغز منتقل می کنند . این مساله باعث شده تا خفاش ها پروازی دقیق و با قدرت داشته باشند.

 • تلاش-چین-جهت-جلوگیری-از-انقراض-درنای-تاج-قرمز- یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 12:12:13

  تلاش چین جهت جلوگیری از انقراض درنای تاج قرمز

  سینا‌پرس: کشور چین با اختصاص دادن یک پارک حیات وحش بسیار بزرگ و مناسب جهت زیستگاه پرندگان و جانوران در خطر انقراض در منطقه یان چنگYancheng ، تلاش می کند تا این جانوران را حفظ کند . یکی از مهمترین این جانوران ، درنای تاج قرمز نام دارد .

 • گزارش-تصویری-از-نمایشگاه-ادوات-جنگی-و-دفاعی-در-چین یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 11:00:40

  گزارش تصویری از نمایشگاه ادوات جنگی و دفاعی در چین

  سینا‌پرس: نمایشگاه ابزار و ادوات جنگی و دفاعی از دهم اردیبهشت ماه در شهر لانژو واقع در شمال غرب چین آغاز به کار کرده و تا هفده روز ادامه خواهد داشت . در این نمایشگاه ، جدید ترین تکنولوژی های این حوزه به نمایش گذاشته شده اند .

 • گزارش-تصویری-از-معماری-بنای-معلق-نگا شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 12:29:44

  گزارش تصویری از معماری بنای معلق نگا

  سینا‌پرس: یکی از معماری های ویژه و شاخص در بین کشورهای آسیائی و همچنین سراسر دنیا ، بنای میهمانخانه ای در شهر دالات از کشور ویتنام است که بدینه بیرونی و نمای خارجی آن ، مشابه هیچ یک از استاندارد های رایج در معماری نیست .

 • گزارش-تصویری-و-تحلیل-فنی-بقعه-شیخ-لقمان-سرخس شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 12:22:24

  گزارش تصویری و تحلیل فنی بقعه شیخ لقمان سرخس

  سینا‌پرس: این بنا در حدود 180 کیلومتری شمال شرقی مشهد و در فاصله حدود 2 کیلومتری شهرستان سرخس و در نزدیکی جاده اصلی واقع شده است .

 • گزارش-تصویری-از-جراحی-نهنگ-سفید-در-چین- پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394 - 09:38:08

  گزارش تصویری از جراحی نهنگ سفید در چین

  سینا‌پرس: جراحی هفت ساعته دامپزشکان چینی جهت خارج کردن یک توپ بلعیده شده توسط نهنگ سفید بلوگا ، با شکست رو به رو شد ، دامپزشکان در تلاش هستند تا پس از بهبودی نسبی این نهنگ ، عمل جراحی دوم را روی وی انجام دهند .

 • یخچالی-که-از-برق-استفاده-نمی-کند چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394 - 18:35:46

  یخچالی که از برق استفاده نمی کند

  سینا‌پرس: در نمایشگاه امسال Salone del Mobile شرکت طراحی آلمانی Weltevree از مدل به روز شده یخچال زیر زمینی خود پرده برداری کرد.

 • خودرویی-که-از-آینده-آمده-است چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394 - 13:09:20

  خودرویی که از آینده آمده است

  سینا‌پرس: در روز های اخیر با رونمایی از طرح یک اتومبیل الکترونیکی به همراه سیستم کنترل اتوماتیک خودرو، بازار خودرو هایی که قابلیت کنترل اتوماتیک را دارند را به شدت مورد توجه قرار داده است.

 • مسیر-یابی-سالمندان-با-کمک-ربات-های-واکر- چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394 - 09:22:00

  مسیر یابی سالمندان با کمک ربات های واکر

  سینا‌پرس: دانشمندان ایتالیایی یک واکر رباتیک ساخته اند که با ارائه اطلاعاتی از محیط اطراف به کاربران سالمند ، کمک می کند تا بدون برخورد با موانع ، مسیر درست را پیدا کرده و بدون ترس در محیطی جدید راه برود .

 • گزارش-تصویری-و-تحلیل-فنی-مسجد-ابوالمعالی- چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394 - 09:17:54

  گزارش تصویری و تحلیل فنی مسجد ابوالمعالی

  سینا‌پرس: ایـن مسـجد تاریخی در بازارچه ابوالمـعالی ما بـین خیابان های سید گلسرخ و شهید نواب صفوی در محله قدیمی ابوالمعالی یزد واقع شده است .