علم و اقتصاد • طلا بازهم سقوط کرد

  طلا بازهم سقوط کرد

  قیمت طلا امروز پنج‌شنبه پس از ثبات در ساعات اولیه، کاهش یافت زیرا ارزش دلار آمریکا و افزایش بازدهی خزانه‌داری بر شمش با قیمت دلار تاثیر گذاشت و در حال حاضر چشم‌انداز فلز گرانبها به دلیل موضع تهاجمی فدرال رزرو در مورد تورم کاهش یافته است.

  ادامه مطلب »
 • ارز دیجیتال، فرار مالیاتی یا تورم؟

  ارز دیجیتال، فرار مالیاتی یا تورم؟

  یافته های اخیر پژوهشگران کره ای نشان می دهد که راه اندازی یک سیستم جدید مبتنی بر ارز دیجیتال از طرف بانک مرکزی می تواند فرارهای مالیاتی را کاهش داده و به بهبود وضعیت اجتماعی و اقصادی مردم بیانجامد.

  ادامه مطلب »
 • نفت بشکه ای ۱۱۴ دلار شد

  نفت بشکه ای ۱۱۴ دلار شد

  جنگ روسیه و اوکراین به معنی واقعی باعث ایجاد بحران در دنیای انرژی شده است. در این میان قیمت نفت خام با سرعتی زیاد در حال افزایش بوده و امروز به ۱۱۴ دلار در هر بشکه رسید.

  ادامه مطلب »
 • چرا قیمت ارزهای دیجیتال در حال سقوط است؟

  چرا قیمت ارزهای دیجیتال در حال سقوط است؟

  رمزارز‌ها به عنوان جایگزینی برای روش‌های سنتی بانکداری در نظر گرفته می‌شوند، از آنجا که ارز‌های دیجیتال توسط دولت و بانک‌ها تنظیم نمی‌شوند، تراکنش‌های آن نسبت به ارزها ارزان‌تر است.

  ادامه مطلب »
 • ژاپن به نفت روسیه وابسته است

  ژاپن به نفت روسیه وابسته است

  در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، بسیاری از کشورهای جهان اقدام به تحریم روسیه کردند که این موضوع به طور خاص حوزه نفت و انرژی را در بر می گیرد. در این میان مقامات ژاپنی اعتراف کردند که این کشور امکان تبعیت سریع از این تحریم ها را ندارند.

  ادامه مطلب »
 • چرا همه ساعت های نو روی ۱۰:۱۰ تنظیم هستند

  چرا همه ساعت های نو روی ۱۰:۱۰ تنظیم هستند

  با نگاهی به تبلیغات ساعت های عقربه دار به سرعت متوجه خواهید شد که زمان ساعت ها تقریباً همیشه روی۱۰:۱۰ تنظیم شده است. این امر در واقع از دهه ۱۹۵۰ معمول بوده است، اما چرا؟

  ادامه مطلب »
 • رونق کسب و کارهای دانش بنیان و داخلی با تصویب 2 طرح مجلس

  رونق کسب و کارهای دانش بنیان و داخلی با تصویب 2 طرح مجلس

  دبیرکل انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران خبرداد: اقتصاد کشور با تصویب دو طرح" جهش دانش بنیان" و " ارتقای جایگاه تحقیق و توسعه و نوآوری در بنگاه های تولیدی و خدماتی" در مجلس شورای اسلامی بهبود می یابد.

  ادامه مطلب »
 • راهکار روسیه برای دور زدن تحریم ها

  راهکار روسیه برای دور زدن تحریم ها

  در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، کشورهای غربی اقدام به وضع تحریم های گسترده ای علیه روسیه کردند که این تحریم ها شامل حوزه انرژی و گاز این کشور نیز می شود. روسیه در اقدامی جدید اعلام کرد به سایر کشورها اجازه دزدیدن گاز این کشور را نمی دهد.

  ادامه مطلب »
 • هیچگونه دستورزی ژنتیکی برای اصلاح نژاد دام انجام نمی شود

  هیچگونه دستورزی ژنتیکی برای اصلاح نژاد دام انجام نمی شود

  اصلاح نژاد دام و طیور به تمامی کشورها کمک کرده تا هر ساله افزایش معناداری در تولید گوشت، شیر و تخم مرغ داشته باشند و امنیت غذایی کشورشان را حفظ کنند.

  ادامه مطلب »
 • وزارت علوم چگونه به شرکت های دانش بنیان کمک می کند؟

  وزارت علوم چگونه به شرکت های دانش بنیان کمک می کند؟

  وزیر علوم مراحل کمک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شرکت های دانش بنیان را تشریح کرد.

  ادامه مطلب »