علم و اقتصاد • کاهش تورم و بهبود شرایط اقتصادی روسیه

  کاهش تورم و بهبود شرایط اقتصادی روسیه

  در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، این کشور با تحریم های گسترده غرب مواجه شده و در این شرایط، وزیر اقتصاد روسیه وعده کاهش تورم و بهبود شرایط اقتصادی این کشور را داده است.

  ادامه مطلب »
 • کسب و کارهای فناور و نوآور توسعه می یابند

  کسب و کارهای فناور و نوآور توسعه می یابند

  سرپرست دفتر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری و نوآوری وزارت عتف گفت: پردیس‌های مستقل علم و فناوری، پیچیدگی‌های پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد را ندارند و همچنین از مزایای قانونی پارک‌های علم و فناوری نیز برخودار نیستند.

  ادامه مطلب »
 • احیای جاده ای تاریخی از غرب تا شرق دور

  احیای جاده ای تاریخی از غرب تا شرق دور

  ششمین نمایشگاه بین المللی جاده ابریشم روز یکشنبه در شیان، مرکز استان شانشی در شمال غربی چین افتتاح شد. هدف اصلی این نمایشگاه بین المللی، ایجاد همکاری بین کشورهای واقع شده در مسیر این جاده محسوب می شود.

  ادامه مطلب »
 • بازگشت شرایط اقتصادی ژاپن به دوران پیش از کرونا

  بازگشت شرایط اقتصادی ژاپن به دوران پیش از کرونا

  همه گیری کرونا که همراه با قرنطینه سراسری در بسیاری از کشورها و توقف فعالیت های اقتصادی و صنعتی بود، تاثیرات مخربی بر اقتصاد جهانی داشت. در این میان برخی کشورها مانند ژاپن توانسته اند این بحران را پشت سر گذاشته و به شرایط عادی بازگردند.

  ادامه مطلب »
 • مشاغل دانش بنیان اشتغال زایی پایدار دارند

  مشاغل دانش بنیان اشتغال زایی پایدار دارند

  رئیس مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا گفت: بنگاه های اقتصادی کوچک اشتغال زایی پایدار ندارند اما مشاغل دانش بنیان پایدار، تخصصی و اشتغال زا هستند.

  ادامه مطلب »
 • صادرات گاز روسیه به اروپا قطع شد

  صادرات گاز روسیه به اروپا قطع شد

  در شرایط بحران سیاسی و اقتصادی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین که منجر به وضع تحریم های گسترده ای علیه روسیه شده است، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد 41.4 میلیون متر مکعب گاز را از طریق اوکراین به اروپا ارسال می کند.

  ادامه مطلب »
 • آیا قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار سقوط می کند؟

  آیا قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار سقوط می کند؟

  خوانندگان سیناپرس به خاطر دارند که در یادداشت های قبلی همواره هشدار سقوط قیمت را برای رمز ارزها پیش بینی کردیم. به نظر می رسد شرایط در بازار ارزهای دیجیتال همچنان نزولی بوده و حتی پیش بینی می شود بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کند.

  ادامه مطلب »
 • خطر سرمایه گذاری غیر علمی در حوزه پزشکی

  خطر سرمایه گذاری غیر علمی در حوزه پزشکی

  به گفته کارشناسان بهداشت، هشدار فزاینده ای وجود دارد که نقش آفرینان وال استریت به طور گسترده ای بیمارستان ها، خانه های سالمندان و سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را خریداری می کنند تا بازدهی بزرگ مالی به وجود آورند.

  ادامه مطلب »
 • آیا توافق هسته ای می تواند دلار را ارزان کند

  آیا توافق هسته ای می تواند دلار را ارزان کند

  این روزها مجددا مذاکرات هسته ایی شروع شده و پیش بینی می‌شود، در صورت توافق اتفاقات بسیار خوب و خوشایندی برای اقتصاد کشور رقم خواهد خورد. در این میان موضوع بازار ارز و قیمت ارزهای خارجی دارای اهمیت زیادی است.

  ادامه مطلب »
 • ترکیه و روسیه با روبل تجارت می کنند

  ترکیه و روسیه با روبل تجارت می کنند

  در پی تحریم های گسترده غرب علیه روسیه به دلیل حمله نظامی این کشور به اوکراین، روسیه تلاش می کند صادرات خود را با کشورهای منطقه و همسایگانش تحکیم کند و یکی از این راهکارها، تجارت بر اساس ارز روبل است.

  ادامه مطلب »