کد خبر : 9806 چهارشنبه 27 خرداد 1394 - 11:45:52
بالگرد-آینده-ایرباس-رونمایی-شد

در نمایشگاه صنایع هوایی پاریس؛

بالگرد آینده ایرباس رونمایی شد

ایرباس از طرح اولیه بالگردی رونمایی کرده که در صورت ساخته شدن می توان آن را نمایشی باشکوه از پوست اندازی در این صنعت به شمار آورد.

 نمایشگاه هوایی پاریس مکانی ایده آل برای رونمایی از تازه ترین دستاوردهای صنعت سیستم های هوایی جهان به شمار می آید اما در میان تمامی فناوری هایی که رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته و «ساخته شده اند»، ایرباس به عنوان غول هواپیماسازی و ساخت سیستم های نوین فضایی از طرح اولیه نسل آینده بالگردها رونمایی کرده است.

این بالگرد جدید نام دارد و گفته می شود مهندسان و طراحان ایرباس دو سال تمام بر روی طراحی آن کار کرده اند.

اساسا ایرباس این فناوری جدید را برای توسعه عملیات کشف میادین نفت و گاز ارایه کرده است با این حال از آن می توان به عنوان سیستم پروازی منحصربفرد برای عملیات جستجو و نجات نیز استفاده کرد. همچنین جابجایی مهمانان ویژه از دیگر کاربردهای این بالگرد مخصوص به شمار می آید.

شرکت سازنده، این فناوری جدید را که دارای دو موتور قدرتمند است برای توسعه طیف متنوعی از صنایع سنگین در دهه آتی طراحی کرده است و بر اساس برآوردهای صورت گرفته از سال ۲۰۲۰ آماده سرویس دهی خواهد بود.

ایرباس در نظر دارد تا در دو سال آینده مقدمات تولید این محصول جدید را فراهم کند. به گزارش مهر، بالگرد توسط بخش بالگردسازی ایرباس ساخته می شود. بالگردهای این شرکت سالانه ۳ میلیون پرواز در سراسر جهان انجام می دهند. هم اکنون حدود ۱۲ هزار فروند بالگرد ساخت ایرباس در ۱۵۲ کشور جهان مشغول به سرویس دهی هستند.

کلید واژه ها: بالگرد آینده ایرباس اخبار
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]