کد خبر : 8078 شنبه 02 خرداد 1394 - 14:17:27
رونمایی-از-نخستین-پهپاد-هیدروژنی-جهان

رونمایی از نخستین پهپاد هیدروژنی جهان

به زودی شاهد پرواز پهپادهایی با سوخت هیدروژن خواهیم بود. این اتفاق، تحولی بزرگ در دنیای روبه رشد پهپادها به شمار می آید.

به گزارش مهر، درحالی که پهپادها روزبه روز کارایی بیشتری پیدا می کنند اما همواره با یک چالش بزرگ همراه بوده اند و آن محدودیت انرژی ذخیره شده برای ادامه پرواز آنهاست.

باتری ها ظرفیت بسیار محدودی دارند و اگر قرار باشد بر تعداد آنها نیز افزوده شود آنگاه پهپاد جایی برای برخاستن از زمین نخواهد داشت.

حالا پهپاد جدیدی ساخته شده که طراحان آن برای غلبه بر این مشکل به سراغ سلولهای سوختی هیدروژنی رفته اند. به بیان دیگر پهپاد جدید آنها با تکیه بر سوختی به نام هیدروژن به راحتی به پرواز درآمده و مسافت به مراتب بیشتری را طی می کند.

این فناوری جدید توسط مهندسان شرکتی موسوم به Horizon Unmanned Systems در آمریکا ارایه شده و نظر بسیاری از کارشناسان فنی را هم به خود جلب کرده است.

درحال حاضر پهپادهای فعلی در بهترین سطح عملکردی خود تنها تا یک ساعت توانایی پرواز با هر بار شارژ کامل باتری دارند اما فناوری جدید این مهندسان درصورتیکه بدون بار باشد تا ۴ ساعت در آسمان به پرواز درمی آید و در صورت اتصال بار تا نهایتا یک کیلوگرم به آن تا ۲.۵ ساعت پرواز مستمر خواهد کرد.

در ساختار این فناوری جدید از سلولهای سوختی بسیار سبک و دو لوله مخصوص جهت ذخیره سازی هیدروژن استفاده شده است. قرار است در ماههای پیش رو نخستین پرواز آزمایشی ۴ ساعته این پهپاد در جورجیای آمریکا انجام شود.

کلید واژه ها: پهپاد هیدروژنی - پرواز - فناوری -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]