کد خبر : 6977 پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394 - 22:58:24
درمان-بیش-از-یک-هزارو-500-بیمار-مبتلا-به-لک-و-پیس-در-کشور-با-سلولهای-بنیادی

درمان بیش از یک هزارو 500 بیمار مبتلا به لک و پیس در کشور با سلولهای بنیادی

پژوهشگر کلینیک پوست پژوهشگاه رویان گفت: از ابتدای ارایه خدمات درمانی در مورد بیماری لک و پیس در پژوهشگاه رویان (از سال 1386 تاکنون) بیش از هزار و 500 بیمار مبتلا به این بیماری درمان شده اند.

به گزارش ایرنا، دکتر امیر باجوری پنجشنبه شب در حاشیه کنفرانس علمی یک روزه سلولهای بنیادی در بندرعباس اظهار داشت: ماهیانه حدود یکصد بیمار مبتلا به لک و پیس در این کلینیک معاینه و سالیانه حدود 300 نفر سلول درمانی می شوند.

وی با بیان اینکه همه بیماران مبتلا به لک و پیس نمی توانند تحت درمان قرار گیرند، افزود: کاندیدای درمان با سلول بنیادی در بیماری لک و پیس بیماران با سن بیش از 12 سال هستند که پیشرفت بیماری آنها حدود شش ماه تا یک سال متوقف شده باشد و به سایر درمانهای جاری جواب نداده باشند . 

این پژوهشگر خاطرنشان کرد: البته در مواردی هم این روش درمانی برای افراد بالای 60 سال اثر بخش بوده که البته میزان پاسخگویی به درمان در این بیماران بین 60 تا 70 درصد می باشد.

وی در خصوص فعالیت بخش سلول درمانی پوست پژوهشگاه رویان، گفت: این بخش در چهار مورد شامل بیماری لک و پیس، برطرف کردن فرورفتگی های پوستی ناشی از بیماری سالک، آکنه، سوختگی، چین و چروک و تزریق چربی با سلول های بنیادی برای زیبایی به مراجعه کنندگان خدمات درمانی ارایه می دهد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]